hero
Papp Olivér

Rovat:

ReklámMédia
Becsült olvasási idő: 2 perc
A Reddit reklámbevétele idén 1,8 milliárd dollárra nőhet

A Reddit tavalyi tőzsdei bevezetése óta a platform a médiaipar figyelmét is felkeltette a reklámbevételek erőteljes, kétszámjegyű növekedésével, ami a WARC előrejelzése szerint idén 1,8 milliárd dollárra növeli a reklámbevételeit. 

A Reddit „a közösségi média alternatívája” kíván lenni, a beszélgetés és a szövegközpontú felülete olyan embereket gyűjt egy helyre, akik hasonlón gondolkodnak, ráadásul a felhasználók célzott keresési szokásai lehetővé teszik a márkák számára az organikus megjelenését. A mesterséges intelligencia alapú reklámcélzás és a tartalomlicenc-szerződések tovább segítik az oldal felfelé ívelő pályáját. 

Celeste Huang, a WARC Media Media Insights elemzője és a jelentés szerzője elmondta: „A Reddit hirdetési üzletága jelenleg viszonylag kicsi, de a reklámköltések növekedése, a növekvő elérések, amelyek mostanra meghaladják az X-ét, és az AI-ba való befektetés egyre szélesebb körben hívja fel a hirdetők figyelmét.”

Idén meghaladja az 1,8 milliárd dollárt, jövőre pedig 2,5 milliárd dollárra nő a Reddit reklámbevétele

A WARC Media előrejelzései szerint a Reddit évről évre figyelemre méltó növekedést produkál: a globális hirdetési bevételek 2025-re várhatóan elérik az 1,8 milliárd dollárt (+49,6%), 2026-ra pedig 2,5 milliárd dollárra nőnek (+39,0%).

Ennek ellenére a Reddit 1,2 milliárd dolláros éves reklámbevétele 2024-ben a teljes közösségi média reklámköltésnek mindössze 0,4 százalékát teszi ki. Bár úgy pozicionálja magát, mint a közösségi médiától „szándékosan eltérő platform”, egyelőre a Reddit elsősorban a közösségi hirdetési dollárokért versenyez.

A hirdetők bevonzása érdekében a vállalat stratégiailag kihasználta az AI-t az egész üzletágában, az AI-alapú tartalom moderálástól és fordítástól kezdve az AI-tartalom licencszerződésekig. A Reddit Answers nevű mesterséges intelligencia-kereső funkciója gyorsan teret nyert, és 2025 első negyedévében már egymillió heti felhasználója volt.

A Reddit globális hirdetéseinek elérése 606 millió, ezzel közelebb került a rivális Snapchathez

A Reddit éves szinten 31 százalékkal, 108,1 millióra növelte a napi aktív egyedi felhasználóinak számát 2025 első negyedévében. A Datareportal elemzése szerint a platform hirdetési elérhetősége 606 millió felhasználóra nőtt, ami az elemzés szerint világszerte majdnem minden 14. emberből egyet jelent, ezzel meghaladta az X látogatóinak számát (586 millió) és megközelítette a Snapchatet (709 millió). 

Felhasználói bázisát inkább a férfiak (59,8%) jellemzik, de a demográfia korosztálya is változatos, ami segíti a mindenki számára elérhető „tudásforrásként” való pozicionálását a platformnak. Az Egyesült Államokban a legtöbb felhasználó 18-34 év közötti (41%), míg a 45 év felettiek a felhasználók egyharmadát (34%) teszik ki.

Steven Huffman, a Reddit vezérigazgatója szerint a Reddit 2024-ben a 20 leggyakoribb keresőkifejezés közé tartozott a Google-ön, az elmúlt 90 napban pedig a hatodik volt. Gyakran előfordul, hogy a Google-ön keresztül érkeznek a felhasználók egy kérdéssel, abban a reményben, hogy a Reddit-en megtalálják a választ. 

A Reddit adatai szerint a heti nézettség alapján a legnépszerűbb piacok az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Kanada, Németország és Ausztrália. Az új közönséget elérni kívánó márkák számára a Redditorok (a Reddit felhasználói – a szerk.) 30 százaléka nem használja a Facebookot, 63 százaléka pedig a Pinterestet. A GWI adatai szerint azonban a globális Reddit-felhasználók 81,8 százaléka aktívan használja a YouTube-ot. A Reddit arról számolt be, hogy a platformján folytatott ajánló beszélgetések 43 százaléka olyan felhasználókkal zajlik, akik új termékeket vagy alternatívákat keresnek.

Kiemelt kép: Facebook / reddit