Becsült olvasási idő: 1 perc
Óriásplakáton kampányol az MSZP

Magyarország ma címmel óriásplakát-kampányt indít az MSZP, a költségeket tagdíjból és adományokból állják. 

Winkfein Csaba, a szocialista párt elnökségi tagja vasárnapi sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a kampány Matolcsy György nemzetgazdasági minisztert és Hoffmann Rózsa oktatási államtitkárt ábrázoló óriásplakátok kihelyezésével kezdődik. A 15-20 millió forintos költségeket tagdíjakból és adományokból fizetik.

A sajtónak bemutatott, narancssárga hátterű plakátok egyikén Matolcsy György és a "Fidesz: példátlan gazdasági kudarc" felirat, a másikon Hoffmann Rózsa arcmása és a "Fidesz: bevezetjük a tandíjat" szöveg látható. Winkfein Csaba jelezte, hogy további plakátokkal is készülnek, de ezekről nem árult el többet.

A szocialisták országszerte kitelepülnek, fórumokat tartanak a következő hetekben, hogy összegyűjtsék, az emberek számára szerintük mit hozott az Orbán-kormány tevékenysége. Mesterházy Attila pártelnök a fórumokon tárgyaltakat is összegzi majd március 9-ei évértékelő beszédében.

Winkfein Csaba elmondta, hogy a plakátkampányról még tavaly, Ron Werber kampánystratéga érkezése előtt döntött az MSZP elnöksége.