hero
Kreatív

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Olcsóbb, dugóbiztos, környezetbarát: ezért éri meg közösségi közlekedésre váltani

A közösségi közlekedést választani lehetőség, nem lemondás – erre hívja fel a figyelmet szeptember közepén induló közös kampányában a BKK, a Volánbusz és a MÁV-START.

Olcsóbb, dugóbiztos, környezetbarát, és még az időnkkel is okosabban bánik, hiszen a buszon, vonaton, villamoson, trolin vagy héven akár még dolgozhatunk is. A BKK, a Volánbusz és a MÁV-START szeptember közepén induló kampányában egy közös kisfilmmel, közösségi oldalakon, rádióban, valamint a Volánbusz által üzemeltetett járműveken és egyéb felületeken arra ösztönöz, hogy minél többen váltsunk közösségi közlekedésre.

A koronavírus-járvány óta folyamatosan növekszik az autóforgalom a fővárosban és környékén, amelyhez az agglomerációból ingázó, egyre nagyobb számú lakosság is jelentősen hozzájárul. Mindez hosszú távon nemcsak környezetvédelmi szempontból hátrányos, hanem sok feszültséggel és időveszteséggel is járhat. Egy tele tank benzin ára ma már 35 ezer forintra is rúghat, az autó fenntartása pedig hosszú távon komolyan megterhelheti a pénztárcát, míg közösségi közlekedést használva jóval kevesebb havi kiadással kell számolni, ráadásul elkerüljük a dugóban várakozást, a parkolóhely-keresést és az ezekkel járó stresszt, utazás alatt pedig számos dologgal elüthetjük az időt. 

A közlekedésszervezők a kampányban hangsúlyozzák, hogy a tavasz óta érvényes bérletmegállapodással mind a fővárosban, mind az agglomerációban egyszerűbb, átláthatóbb lett a közösségi közlekedés, ráadásul kedvezőbb jegy- és bérletárak várják azt, aki lerakja a slusszkulcsot.