„Néhányan már tudjátok, másokat viszont derült égből villámcsapásként fog érni a hír, de 2023. szeptember 1-jén késő este váratlanul elhunyt a bátyám” – írta Szedlák Levente, Szedlák Ádám testvére vasárnap Facebookon.
Szedlák Ádám 2007 és 2013 között az Origo Techbázis újságírója volt, később, 2013 és 2016 között az azóta megszűnt VS.hu-nál volt újságíró, rovatvezető és fejlesztési munkatárs. Az azóta eltelt időben szabadúszóként dolgozott, jelentek meg írásai a 24.hu-n, az induló Pesti Hírlapban, majd a Magyar Narancsban, a Forbes-ban, a HWSW-ben, és nálunk, a Kreatívban is.
Ádám többek között még a Független Médiaközpontban tartott workshopokat, Pohly Ferenccel készítette a Meti Heteor podcastet, Rakasz néven pedig rendszeres hírlevelet is közölt.
Szedlák Ádám kollégánk és barátunk volt, itt emlékezünk rá. Borzasztóan fog hiányozni.
Kép: Kozma Zsuzsi (Facebook)
