1950-ben ugyanazon a silverstoni pályán rendezték az első hivatalos Formula–1 versenyt, mint 75 év elteltével, július 6-án az idei brit nagydíjat. Erre a jubileumra emlékeztek a több mint 2700 műanyag kockából készült trófeákkal, amelyek a Royal Automobile Club ikonikus aranykupájának megjelenését idézik.
A győztes trófeája 58 cm magas, és valamivel több mint 2 kg súlyú. A dániai Billundban készült díjakat Technic vázzal és ragasztóval is megerősítették, hogy biztosan kibírják a Forma-1-es dobogós ünneplés szokásos káoszát – írja a DesignTAXI.
A második és harmadik helyezettek kisebb kupákat kaptak, a konstruktőrök trófeája sötétkék és arany színekben készült. A tervezést Samuel Liltorp Johnson vezette, aki elmondta: a cél az volt, hogy a kupák egyrészt szórakoztatóak legyenek, másrészt elég tartósak ahhoz, hogy komolyan lehessen venni őket, és ne sérüljenek meg a fotózás közben.

A Lego nem először vesz részt a versenysorozaton. A szezon elején életnagyságú autókat épített a miami nagydíj parádéjára, és márkás pályajelzőket helyezett el Ausztriában. Az F1 képviselője, Emily Prazer rámutatott, hogy az ilyen partnerségek segítenek megszólítani a fiatalabb közönséget, miközben az idősebb rajongókat sem idegenítik el a sportágtól.
Természetesen a ceremónia végén a valódi RAC-trófeát is átadták, de azt a szokásos módon azonnal visszavették, míg a Lego-verziók a versenyzőknél és a csapatoknál maradtak.
Borító: X/F1

