Elindult Miskolcon a Digitális Közösségi Program kormányzati kezdeményezése, amelyben laptopokra pályázhattak hátrányos helyzetű személyek és oktatási intézmények. A program célja a magyarországi digitális írástudatlanság felszámolása, mondta el Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter a miskolci Avasi Gimnáziumban tartott pénteki nyitórendezvényen.
A kísérleti programot Miskolcon vezetik be, ahol a felmérések szerint a digitális eszközök és azok használatának fejlettsége alacsony, indokolta a helyszínválasztást a miniszter. A Digitális Közösségi Programot a kormány infokommunikációs cégekkel közösen dolgozta ki és finanszírozza, mondta el Németh. A kormány közel 4 milliárd forinttal száll be a pilot programba, melyet az EU további 1 milliárd forinttal egészít ki. A pénzből térítésmentesen biztosítják az eszközöket, az infrastruktúrát és az oktatást.
A beszerzett 17 ezer laptopból 16 ezer az azokra pályázó magánszemélyekhez, ezer pedig hátrányos helyzetű tanulók oktatását célzó intézményekhez, középiskolákhoz és a Miskolci Egyetem elsőéveseihez kerülhet.
