Bob Iger 33 hónapja adta át a vezérigazgatói posztot – melyet 15 évig birtokolt – Bob Chapeknek. Ám utóbbinak most azonnali hatállyal távoznia kell a székből, hogy azt visszaadja Igernek – derül ki a The Guardian híradásából. Iger újbóli kinevezése átmenetinek ígérkezik, egyelőre két évre írta alá a szerződését.
A váltás hátterében vélhetően a cég jelentős értékcsökkenése áll, a Disney részvényei ugyanis 40 százalékot estek vissza 2022-ben. A cég közleménye alapján Iger visszahívása amolyan válságkezelés, bejelentésükben ugyanis kiemelték, hogyan nőtt a Disney értéke Iger vezetése alatt. Miközben pedig a régi/új CEO-tól a növekedés megújítását várják, közösen keresik ismét a hosszú távú utódját, aki eredetileg Chapek lett volna, őt ugyanis Iger maga választotta a pozíciójára.
A borítóképen Bob Iger Fotó: MTI/EPA/Etienne Laurent

