A francia Burger King négy új reklámot mutatott be nemrégiben, ahol focisták egymással vagy edzőjükkel beszélnek úgy, hogy eltakarják a szájukat. Ez bevett szokássá vált a pályákon, így a tévénézők számára rejtély, hogy mi ilyenkor a téma köztük, de a Burger King most igyekezett felfedni a titkot.
A négy, egyenként 20 másodperces videóból álló kampány négy szituációt dolgoz fel:
- az elsőben az edző és asszisztense rendelnek a klub kontójára, miközben a kommentátorok azon tanakodnak, hogy milyen taktikai változásokról beszélhetnek,
- a második videón a leváltott középpályás azzal fenyegeti edzőjét, hogy az elrontott rendelés miatt megeszi a krumpliját,
- a harmadik videón már az ellenfelek beszélnek meg egy titkos csalónapot a meccs utánra,
- a negyedik reklám pedig egy szabadrúgás előtti heves beszélgetésről szól, ahol arról szól a vita, hogy ki fizessen, majd mikor végre megoldódik a kérdés, újabb vita alakul ki azon, hogy ki rúgja a szabadrúgást.
A kampány a Buzzman ügynökségnek köszönhető, akik már többször dolgoztak együtt a márkával. A hirdetések a szeptember 24-i Paris Saint-Germain–Marseille meccs során indultak az Amazon Prime Video felületén, és továbbra is megjelennek majd a francia bajnokság, a Ligue 1 közelgő meccsei alatt.
Egy évvel korábban a Buzzman és Burger King kampányának középpontjában a VAR (video assistant referee), vagyis a videóbírók álltak:
(via Ads of the World)
