Mint emlékezetes, az Index nagy megváltozása elég viharos körülmények közt történt, Dull Szabolcs főszerkesztő eltávolítása után a lap szerkesztőségének elsöprő többsége elhagyta a kiadót. Ennek a csapatnak a gerince alapította meg a Telexet, ami most sebeket feltépő közleményt jelentetett meg (momentán pont Dull főszerkesztő aláírásával).
A két lap viszonya meglehetősen bonyolult, a sportújságíró Ághassi Attila története is ezt mutatja. A közlemény leírja, Ághassi még indexesként cikksorozatot írt a magyar olimpiai sikerekről, és ezt szerette volna könyvben megjelentetni, amihez a jogtulajdonos Index hozzájárulása is szükséges volt.
Az Index nem kívánta eladni a jogokat, ellenben meg akarta jelentetni a könyvet. Ághassi nem volt elégedett az eredménnyel, ezért kérte megjelenés előtt, hogy a nevét ne jelentessék meg mint szerzőt. Ennek ellenére a 2022-ben megjelent könyvben (184 magyar olimpiai arany története) ő jelent meg szerzőként, sőt sok online könyváruház is az ő nevével árulja vagy hirdeti a kötetet.
Ághassi beperelte a kiadót, a bíróság pedig igazat adott neki, az Index elismerte, hogy jogosulatlanul járt el, és hivatalos formában elnézést kért.
(Borítókép forrása: Index.hu / Facebook)

