hero
Molnár Zoltán

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Teljesen bekebelezte a Disney a Hulut

Megvásárolta a maradék 33 százalékos részvénypakettet is a cég a Comcasttól. Jöhet az összeolvadás a Disney+-szal?

Az Egyesült Államokban aránylag népszerű streamingszolgáltató, a Hulu hamarosan valószínűleg megszűnik létezni. Ugyanis a BBC News arról írt még csütörtökön, hogy a Disney megvásárolja a kisebbségi tulajdonos Comcast 33 százalékát. Mivel a többi már eleve a meséiről ismert, de az utóbbi időszakban kisgömböccé vált vállalatóriásé volt, a Disney-é lesz a teljes tulajdon.

A Hulut így várhatóan beolvasztja majd saját streamingjébe, a Disney+-ba.

A döntés felfoghatatlan összegbe (ha nem írt el pár nullát a BBC) kerül: 8,6 milliárd dollárt, azaz közel 3,1 billió forintot emészt fel a bekebelezés befejezése. A Hulut már korábban adta a Disney olyan csomagban, amelyben a felhasználó a Disney+-hoz és a sportos ESPN+-hoz is hozzáfért. Ezzel a felhasználói számának növekedésében bízik a zuhanó profitú cég (a Hulunak 48,3 millió, a Disney-nak 146,1 millió előfizetője van).

A Disney még 2019-ben szerezte meg a Hulu többségi részesedését azután, hogy az azt tulajdonló (Rupert Murdoch-féle) 21st Century Foxot is megvette. Egy ideje lebegtették az emlegetett 33 százalék megszerzését is, bár eltérő vélemények voltak abban, mennyire értékes is ez a pakk és maga a Hulu. A Disney most abban bízik, december 1-ig az utolsó részleteket is elrendezik a Comcastot tulajdonló NBC Universallal.

(Kiemelt kép: Hulu / Facebook)