Gábor Bálint

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
A Netflixhez hasonlóan a Disney+ is tiltani fogja a jelszómegosztást

November elsejétől módosul majd a kanadai Disney+ előfizetés irányelve, a megszegésével a profil felfüggesztése vagy törlése is járhat.

A Netflix már világszerte szigorította a jelszómegosztást, ami miatt – bár sokan felháborodtak, és fenyegetőztek –, végül a streamingplatform mégis jól járt, és több előfizetője lett. Most, a Netflix nyomán a Disney+ is hasonló lépésre határozta el magát, először Kanadában szigorítanak - írja a The Verge.

A kanadai szigorítás november elsején lép majd életbe, pedig Bob Iger, a Disney CEO-ja csak jövő évre mondta ennek bevezetését. A cég szerint emailben már értesítették az érintetteket a változásról.

A Disneynél az irányelv megsértése a fiók korlátozásához, vagy akár törléséhez is vezethet. Azonban van egy kivétel, “hacsak az Ön szolgáltatási szintje másként nem engedélyezi”, vagyis várhatóan a Netflixhez hasonlóan itt is lesznek olyan előfizetői modellek, ahol a jelszómegosztást engedélyezni fogják – ez a magyaországi Netflixnél egy opcionális, havi 990 forintért elérhető szolgáltatás.

A bejelentés talán nem annyira meglepő, ha azt nézzük, hogy februárban majdnem két és fél millió előfizetőt veszített a streamingplatform, nyáron pedig már Európában is bevezették a reklámos előfizetői modelleket (amiket most az Amazon Prime is bejelentett).