Nem először írok a csodálatomról a Magyar Közút social media használatával kapcsolatban (előzmények itt és itt), így talán senkit nem lep meg, hogy a havazást köszöntő Insta posztjuk instant új kedvencem lett (badumtss). A vállalat nem először reflektál arra, milyen kommenteket és kérdéseket szoktak kapni hóesés esetén - amire persze érthető, hogy a magyar néplélek érzékeny, hiszen még élénken él benne a 2013-as márciusi hókatasztrófa traumája. (Ez utóbbiról egy remek dokumentumfilmet itt láthattok, óriási Geszti Péter cameóval.)
Nos, az MK friss bejegyzésében az összes olyan lakossági észrevételt összegyűjtötte, mint a ,,bezzeg Ausztriában!", ,,nem láttam egyetlen hókotrót sem”, és az általam is rendszeresen használt: ,,2 centi, és meghal az ország közlekedése”. És mindent türelemmel, a kommentelők számára érthető nyelvezettel megválaszoltak. Úgyhogy ha a karácsonyi ebéden szeretnél szuper közlekedésbiztonsági fun factekkel dobálózni, akkor itt a poszt, amit tanulj be addigra:

