Az elmúlt héten két németországi hír mozgatott meg titeket legjobban. Egyrészt beszámoltunk arról, hogy 860 millió emberhez jutott el a berlini békávé, a BVG füves jegyekre építő kampánya, amikor az ideges utazók lenyugatásán ügyködött a cég.
A másik népszerű hír már nem volt ennyire vidám: a Die Aktuelle bulvármagazin ugyanis azzal próbálta fokozni eladásait, hogy címlapján Michael Schumacher-interjút hirdetett.

A hétszeres Forma-1-es világbajnok tíz éve szevedett súlyos síbalesetet, azóta semmilyen formában nem nyilatkozott, teljes hírzárlat övezi. Mint kiderült, most sem szólalt meg, csak a lap szerkesztői gondolták jó ötletnek, ha egy vele készített AI-interjúval próbálkoznak be. A Schumacher-család természetesen jogi lépéseket helyezett kilátásba.
Leközöltünk egy elég sok tanulságot rejtő interjút is, amely az ELTE Média tanszékének egyik diákja készített a Lakmusz tényellenőrző oldal újságírójával, Diószegi-Horváth Nórával. “Simán eltartom Bohár Dánielt a saját pénzemből, hogy aztán rajtam röhögjön a követőivel. Azt próbáljuk egymásban tudatosítani a szerkesztőségben, hogy ha nem fájna nekik (a megafonosoknak) az, amit csinálunk, akkor nem csinálnák velünk ezt" – hangzik el az interjúban, amiben arról is szó esik, hogy lehetetlen számonkérni a totális objektivitást a sajtón, mert az egyszerűen lehetetlen.
Ha már a sajtó szóba került: az NMHH hatósági eljárást indított a Hír TV ellen, Bencsik András, a Demokrata főszerkesztőjének kijelentése miatt. Bencsik a csatorna Sajtóklub című műsorában üdvözölte azt a hírt, hogy Ugandában kivégzik a melegeket, ha összeházasodnak. A kijelentés sértheti az emberi méltósághoz való jogot és a kirekesztés gyanúját is felveti.
Megismerhettük a kormány cinikus álláspontját is az állami reklámköltésekről. Gulyás Gergely a Kormányinfón hárította a 444 állami hirdetések elosztását firtató kérdéseit. A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint nincs semmi látnivaló, a kormány csak a mádiumok elérési adatai alapján osztja ki a hirdetéseit, holott ez régóta egyértelműen nem így történik. Ezért is pereli a kormányt négy hetilap. Egy valamiben legalább fontos kijelentést tett: a bírósági ítélete minden médiumnak végre kell hajtania. Ezek szerint a TV2 sem úszhatja meg, hogy helyreigazítást közöljön 16 pontban.
Szokatlan egyszerűsége miatt pedig négy márka közös kampányára is kíváncsiak voltatok: a férfiakra fókuszáló egészségügyi oldal, a Numan, az online kiskereskedő Cheesegeek, a müzligyártó Surreal és az edzőteremlácot üzemeltető Gymbox közös kampányt indított, amely lényegében egyetlen szóviccre épült, amit kinyomtattak 4 plakátra egymás mellé.

Egy londoni metrómegállóban, négy egymás melletti plakáton olvasható össze a négy cég közös szlogenje, a Harder, Feta, (break)Faster, Stronger felirat, amit nyilván a Daft Punk Harder, Better, Faster, Stronger száma ihletett. A kampány a közösségi médiában is szépet futott, több mint egymillió megtekintést hozott össze a közös viccelődés, de a forgalma is alaposan megnövekedett a poénkodó cégeknek.
Nyitókép: Getty Images / Netflix

