Az NMHH bejelentés alapján indított eljárást a TV2 szolgáltatója ellen. A probléma a pillanatreklámként leadott „Digitalizáció” és a „Digitalizáció/gyerekek/legnagyobbvállalkozás.hu” nevű közleményekkel volt. Ezeknek politikai reklámokként kellett volna megjelenniük az erre a műfajra vonatkozó figyelemfelhívással és a megrendelő feltüntetésével együtt. A reklámok a Gattyán György-féle pártot, a Megoldás Mozgalmat népszerűsítették. A Harcosok klubjás felvillanó pillanatreklámokról itt írtunk korábban.
A Rádió 1 szolgáltatója 200 ezer forintos bírságot kapott egy tavaly novemberi adás miatt. Az NMHH közleménye szerint a Balázsékban a műsorvezetők kirekesztően beszéltek a kínai közösségről. A pénzbírság mellett a csatornának közleményt is ki kell adnia, amiben tájékoztat arról, hogy törvényt sértett.
Kép: Telex

