hero
Kreatív
Becsült olvasási idő: 2 perc
Ezzel a kampánnyal búcsúzik a nézőktől a Barátok közt
Az RTL Klub 2021. július 17-én, szombaton este tűzi műsorra az utolsó epizódot.
EZ EGY KAMPÁNYBEJELENTŐ, AMELYET NEM A KREATÍV SZERKESZTŐSÉGE, HANEM A KAMPÁNY KÉSZÍTŐI ÍRTAK. IDE KATTINTVA KÜLDHETSZ TE IS SAJÁTOT!
A STÁBLISTA ÉS A KAMPÁNY BEJELENTKEZÉS UTÁN OLVASHATÓ.

Kampánycél és üzenet:

A hazai televíziózás történetének meghatározó produkciója a Barátok közt. A 23 évet megélt sorozat a befejező epizódhoz közeledve egy búcsúkampány keretében most méltó lezárást kap. A Barátok közt 1998. október 26-án indult útjára az RTL Klubon, amikor a produkció készítőinek legmerészebb álmaiban sem sejlett fel, hogy közel 23 évet ér meg a sorozat, amely egyedülállót alkotott a hazai televíziózás történetében; generációk nőttek fel rajta, legendájára vélhetően még évtizedekig emlékeznek majd. Szinte két és fél évtizedes története alatt a sorozat a nézők hétköznapjainak a része lett, a rajongók a szereplők mellett többek között a folyamatosan változó lakásbelsőkön is tapasztalhatták az idő múlását. A sorozat sikerének méltó megünneplése, a szereplőknek, gyártóknak mondott köszönet, és az emlékek felidézése mellett a kampány elsődleges célja a záró hét, illetve a befejező epizód iránti érdeklődés felkeltése, a búcsú időpontjának eljuttatása a nézőkhöz. Az RTL Klub 2021. július 17-én, szombaton 20:00 órakor tűzi műsorra hazánk ikonikus napi sorozatát, a Barátok közt utolsó, 10.455-10.456. epizódjait.

Kreatívkoncepció:

Az RTL Klub július 1-jétől induló búcsúkampányának keretében plakátokon idézi fel az elmúlt közel két és fél évtized meghatározó pillanatait a 4-6-os villamos vonalán, "Köszönjük a 23 közös évet!” címmel. Közterületen CLP felületeken, budapesti LED-falakon és vidéki járművek LCD monitorjain jelennek meg a hirdetések, emellett print és online megjelenések is további elemei a kampánynak. A Barátok közt online és social felületein visszatekintések lesznek láthatók, így ismét találkozhat a közönség a legemlékezetesebb jelenetekkel. Újra feltűnnek a régi kedvencek is a közösségi platformokon, ugyanis az egykori szereplők arról vallanak, hogy mit jelentett számukra a Barátok közt. Az esténként az RTL Klub képernyőjén jelenleg is látható színészek pedig hosszabban emlékeznek vissza a sorozathoz köthető fontos eseményekre.

Vajon hogyan lehet lezárni 23 év után egy sorozatot? Ez a kérdés nemcsak a vérbeli rajongókat hozza lázba, hanem azt is érdekli, aki korábban nézte, részleteiben látta, vagy esetleg nem követte a sorozatot. Erre a kérdésre próbál választ adni a kreatív irány háromféle lehetséges lezárási móddal.

A TELJES CIKK CSAK ELŐFIZETŐINK SZÁMÁRA ELÉRHETŐ. KÉRÜNK, LÉPJ BE A FELHASZNÁLÓNEVEDDEL!