Akár alapító tagokat is elküldhetnek a Barátok közt szereplőgárdájából, ugyanis problémák vannak az RTL Klub finanszírozásával – írja a Blikk. A bulvárlap névtelen forrásra illetve hivatkozva állítja: 13 százalékos fizetéscsökkentéssel, a cafeteria megszüntetésével és leépítésekkel igyekeznek a kiadásokat csökkenteni. A sorozat sajtósa a lapnak elismerte a költségek optimalizálását, de ő elbocsátásról nem beszélt.
Az oldal azt is írja, hogy már 2009-ben megkezdődtek a költségcsökkentések az RTL-nél. Akkor a dolgozók fizetésük 10 százalékáról mondtak le; tavaly a saját gyártású műsorok közül a Reggelit és a Fél Kettőt teljesen megszüntették, a XXI. század pedig már csak ismétlésekkel jelentkezik.
