A Twitter elbocsátott 336 alkalmazottat
Eléggé visszataszító módon rúgta ki a Twitter 336 alkalmazottját: onnan tudták meg, hogy már nem dolgoznak a cégnél, hogy nem fértek hozzá az email-fiókjukhoz - írja az Independent.
Leépít az IBM
Dolgozóinak két százalékát, 6-8 ezer embert bocsát el az IBM június végéig. A restrukturációs folyamat 1 milliárd dollárjába fog kerülni a vállalatnak.
További elbocsátásokat tervez a P&G
Az év elején bejelentett költségcsökkentő lépések mellett újabbakat is tervez a Procter & Gamble - írja az AdAge. Az elkövetkező három év mindegyikében további 1-2 ezer alkalmazottól kíván megválni a cég, és tovább csökkentenék a marketingbüdzsét is.
Csoportos leépítés a közmédiánál
Újabb csoportos leépítést hajt végre november elején a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA), a Népszabadság úgy tudja, 250-260 munkatárstól válnak majd meg.
Elbocsátások a román köztévénél
Várhatóan már az idén kollektív elbocsátások lesznek a román közszolgálati televíziónál, az intézkedés azonban kevésbé érinti majd a magyar szerkesztőségeket - jelentette ki hétfőn az MTI-nek Nagy Zoltán, a román televízió igazgatótanácsának tagja.
Elbocsátások a The Dailynél
A Murdoch család tulajdonába tartozó News Corp. kiadásában, tableten megjelenő The Daily magazinnál elbocsátanak 50 dolgozót a 170-ből – írja az All Things Digital.
Elbocsátások a Guardiannél
Egy belső értekezleten tudatta dolgozóival a Guardiant és az Observert is kiadó Guardian Media Group vezetősége, hogy kedvező lehetőségekkel távozhatnak az év során a nyomtatott lapok szerkesztőségeitől – írja a Brand Republic.
Elbocsátások a Barátok köztnél?
13 százalékos fizetéscsökkentésre, a cafeteria megvonására és leépítésekre is számítania kell a Barátok közt stábjának. Az RTL Klubnál már évek óta a nehéz gazdasági körülményeket nyögik – jelenti a mai Blikk.
