Felvásárolta az Ericsson a Microsoft Mediaroom nevű IPTV-szolgáltatását – írja a Médiainfo.hu. Ezzel az Ericsson piaci részesedése az IPTV-szolgáltatások és többképernyős megoldások piacán 25 százalékra nőtt. A tranzakció 2013 második felében várható. A Mediaroom világszerte több mint 400 embert foglalkoztat jelenleg.
A Médiainfo.hu hirében az áll, hogy az IPTV-piac becslések szerint 2013-ban eléri a 76 millió előfizetőt és 32 milliárd dollar bevételt, míg 2015-re 105 millió előfizetőt és 45 milliárd dolláros bevételt várnak.
