hero
Papp Olivér

Rovat:

ÉJÁJ
Becsült olvasási idő: 1 perc
Egyre többen törlik ChatGPT-t az Egyesült Államokban

Inkább az Anthropic Claude-ot választják a felhasználók.

Az Egyesült Államokban a ChatGPT mobilalkalmazásának törlése február 28-án, szombaton 295 százalékkal nőtt az előző naphoz képest, miután a fogyasztók reagáltak az OpenAI és a Védelmi Minisztérium (DoD) közötti megállapodás hírére, amelyet a Trump-kormány alatt Háborús Minisztériumra kereszteltek át – számolt be a techcrunch.com. Ezeket az adatokat a Sensor Tower piackutató publikálta, az is kiderül belőlük, hogy az elmúlt 30 napban átlagosan a felhasználók 9 százaléka törölte az alkalmazást. 

Eközben az OpenAI versenytársa, az Anthropic Claude alkalmazásának letöltései az Egyesült Államokban február 27-én, pénteken 37 százalékkal, február 28-án, szombaton pedig 51 százalékkal emelkedtek, miután a vállalat bejelentette, hogy nem fog együttműködni az amerikai védelmi minisztériummal.

Via: qubit.hu
Kiemelt kép: Adobe Stock