Két állandó fővel bővül a Central Médiacsoport vezetői testülete, közölte a Kreatívval kedden a kiadóvállalat. Írásuk szerint a legfőbb stratégiai döntések meghozatalánál immár a két legnagyobb szerkesztőségük, a 24.hu és a Nők Lapja főszerkesztője is jelen lesz.
A közlemény szerint Akovács Éva (Nők Lapja) és Pető Péter (24.hu) konzultációs szerepkörbe kerülnek, időszakosan részt vesznek megbeszéléseken, témákat vetnek fel, javaslatokat véleményeznek.

Vági Róbert vezérigazgató-helyettes így érvelt emellett:
„A vezetői testület bővítésnek a célja, hogy meghatározott ügyekben közvetlenül legyenek képviselve a tartalmi szempontok. A Nők Lapja és a 24.hu a cégcsoport üzletileg két fontos terméke, emellett a két divízió legnagyobb létszámú szerkesztősége. A főszerkesztők bevonása a stratégiai döntésekbe elősegíti, hogy még nagyobb hangsúlyt kapjanak a tartalmi, szerkesztőségi szempontok a döntéshozatalban.”

Ez nem érinti a termékek portfolió-igazgatói feladatait, a Nők Lapja irányítását továbbra is Lipták Tímea magazinüzletág-igazgató, a 24.hu termékvezetését Szigeti Péter portfólió-igazgató látja el, tették hozzá. A Central Médiacsoport vezetői testülete tehát innentől így fog kinézni:
• Varga Zoltán vezérigazgató,
• Vági Róbert vezérigazgató-helyettes, kereskedelmi igazgató,
• Lipták Tímea magazinüzletág-igazgató,
• Bognár Bálint digitálisüzletág-igazgató,
• Győri Izabella gazdasági igazgató,
• Dr. Jurida Petra emberierőforrás-igazgató,
• Lumijarvi Antti-Jussi technológiai igazgató,
• Akovács Éva Nők Lapja főszerkesztő,
• Pető Péter 24.hu főszerkesztő.
(Kiemelt kép: Cental Médiacsoport / Facebook)

