„Boldogok vagyunk, hogy egyre többen fedezik fel a Budaörsi Latinovits Színházat, de úgy látjuk, hogy a távolság miatt még mindig sokan hezitálnak, hogyan induljanak útnak tömegközlekedéssel az előadásainkra” – derül ki a színház sajtóközleményéből.
Zsigmond Nóra, a színház sajtó- és marketing-kommunikációfelelőse ezért kitalálta, hogy animációs filmekkel lépésről lépésre bemutatják az utat Budapest City Centerből Budaörsig. A három oktatóvideó egy “dinter-date” appos sztorin keresztül igazítja útba a nézőket a Deáktól, a Clark Ádám tértől vagy a Keletitől.
A Latinovits színház repertoárján épp Alföldi főszereplésével megy Kovalik Balázs Liliom értelmezése, de több Alföldi-rendezés is műsoron van, Máté Gábor rendezésében pedig a John és a Katharina Blum elveszett tisztessége fut Budaörsön.
A promóvideókat Farkas Bianka készítette, a budaörsi Illyés Művészeti Szakképző Akadémia mozgókép- és animáció szakos, végzős hallgatója, aki a Vas-Film 18 nevű Függetlenfilm Fesztiválon különdíjat kapott a Ki jön? című filmjével 2022-ben. A Szelekció kisfilm a Paradise Film Fesztiválon megkapta a legjobb kísérleti film díját 2023-ban, a Totál Plán Független Filmfesztiválon pedig a különdíjat. Filmplakát illusztrációja a Café Marilyn című kisjátékfilmhez a Future of Film Awardson megkapta a legjobb filmplakát díját.


