Balkányi Nóra

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Négy aranyat és egy új ezüstöt kapott Cannes-ban a kampány, amin budapesti cég is dolgozott

Az Oreónak és az Xboxnak készített Cheat Cookies a szerda esti díjátadón Direct, Media és Social & Influencer kategóriákban tarolt a Lionsön.

A Mondelez (ahova az Oreo márka is tartozik) produkciós feladatait a Publicis Groupe Hungary által létrehozott budapesti hub, a Pop Studios látja el. A kampányt a düsseldorfi Saatchi & Saatchi nevezte, és a magyar csapat – Helt-Aniot Petra, Imrei Beatrix és Hir Ágnes – mellett a kampányon dolgozott még másik négy német és egy angol cég is.

Az Oreo Cheat Cookies a cheat code-okat, vagyis a számítós játékoknál ismert, azonnali segítséget vagy megoldást (nyereményt, plusz életet, speckó kinézeteket, plusz bazookát!) jelentő kódokkal operált, amiket az Oreo Xbox Special Edition kekszeken lehetett megtalálni (ha mindez így bonyolultnak tűnik, ezután a videó után nem lesz az).

Az eddig négy arany és két ezüst oroszlánnál járó kampány a csütörtöki esti díjátadón a Brand Experience & Activation főkategórián belül két alkategóriában is esélyes.

Képek: Clio, Cannes Lions