Dr. David Ludwig azt mondja ugyanis, hogy bizonyos túlsúly felett nem várható, hogy a szülők hatékonyan lépni fognak – és tudnak – az ügyben, ezért egy testsúlycsökkentő program erejéig a gyereket ki kell emelni abból a közegből, ahol a nagyfokú túlsúlyt összeszedte, ugyanakkor a szülőknek is megfelelő oktatásban kell részesülniük, hogy a probléma ne ismétlődhessen meg.
Az elképzelés egyrészt nem új, másrészt az angolok már évek óta alkalmazzák. Legutóbb például egy ötéves kislány került állami gondozásba, amivel pillanatnyilag ő a legfiatalabb, akit a testsúlya miatt vettek el a szüleitől. Az állami gondozásba vételt 27 kilóval érdemelte ki, ami esetében 22,6-es testtömegindexnek felel meg.
A teljes cikket itt olvashatja.
