A reklámblokkolókat használó csoportokban világszerte tesztelt új popup tulajdonképpen egy visszaszámláló: a nem előfizető felhasználóknak mutatja, mikor fog elindulni a következő reklám. Az óra 30-tól 60 másodpercig fut a jobb felső sarokban, és ha leketyegett, a felhasználó dönthet: engedélyezi a Youtube-on futó reklámokat, vagy kipróbálja a Premiumot.
A reklámmentes, fizetős Youtube árát az Egyesült Államokban nemrég emelték havi 11,99 dollárról 13,99 dollárra, vagyis a jelenlegi árfolyamon már közel 5 ezer forintnak megfelelő összegbe kerül a reklámmentes youtube-ozás. Ez jóval magasabb árat jelent, mint a jelenlegi itthoni, havi 1790 forintos összeg, amin szintén a közeljövőben emelhet a Google.
A figyelmeztetés, amit a tesztcsoportba esők kapnak, így fest.

A Youtube az adblockerekkel felvett harcáról a Verge-nek nyilatkozott nemrég. Oluwa Falodun, a vállalat szóvivője szerint semmi új nincs ebben a fellépésben, sok kiadó kéri arra a felhasználóit, hogy kapcsolják ki a reklámblokkolókat (a Youtube abba az irányba indult el, hogy csak három videót engedélyezzen, ha valaki a felszólítás ellenére sem kapcsolja ki a szűrőjét).
A videómegosztó azzal érvel, hogy reklámok kulcsfontosságúak ahhoz, hogy a tartalomgyártók pénzt kaphassanak a munkájukért, és hogy az ingyenes Youtube is megmaradhasson.

