A Vodafone és a mobilfizetési szolgáltatásokat fejlesztő Metapay együttműködésének köszönhetően kétszáz látogató tesztelheti az NFC (near field communication) fizetési módot az erre alkalmas mobiljaikon keresztül.
A Sziget fesztiváljain (Sziget, Balaton Sound, Volt) idén már csak a készpénzt felváltó fesztiválkártyával lehetett fizetni, a terv szerint a jövőben azt a kártyát helyettesítheti/egészítheti ki majd az erre alkalmas telefonokra telepített szoftver.
A fesztivál ideje alatt a kétszáz kiválasztott a műanyag kártya helyett már ilyen telefonokkal tud majd fizetni.
