A Vodafone NFC-t tesztel a Szigeten

A Vodafone NFC-t tesztel a Szigeten

A Vodafone és a Metapay közösen teszteli az NFC fizetési módot a Sziget Fesztiválon. Kétszáz erre alkalmas készülékkel látják el a kiválasztottakat.

Készpénz nélkül kell buliznunk

Készpénz nélkül kell buliznunk

A Sziget Szervezőiroda nyári fesztiváljain a hivatalos fizetőeszköz már a Fesztiválkártya lesz, készpénzzel csak a jegypénztáraknál lehet majd fizetni, több feltöltő pont is lesz a fesztiválok területén. A Metapay készpénzmentes, érintésnélküli kártyával működő rendszere, kísérleti jelleggel már tavaly is működött a fesztiválokon. A Metapay az Est Média - korábban Econet tulajdonában van.

Új céget alapított az Econet

Új céget alapított az Econet

Bejegyezte a cégbíróság az Econethez tartozó EGM Card nevű céget, amely a fiataloknak fog fizetőkártyás szolgáltatást kínálni. Az első negyedévben tervezik a bevezetést.