Becsült olvasási idő: 0 perc
A Facebook kihívja a Youtube-ot

A megosztott videóinkért fizetni fog. 

A Facebook a múlt héten jelentette be, hogy egy kísérleti programjuk részeként az oda feltöltött videókhoz reklámokat fognak tenni és az ebből származó bevétel 55 százalékát megkapja a tartalomgyártó - írja az Index

Ehhez a programhoz egyelőre csak néhány kiválasztott cég csatlakozhatott az Index szerint - köztük az NBA, a Hearst kiadó, a Fox Sports és a Funny or Die - de amennyiben a program sikeres lesz, úgy a függetlenek is részesedést kaphatnak a saját tartalmaik után. 

A Facebookon két videó lejátszása között fognak megjelenni a reklámok.