Idén már második alkalommal adták át a Szente László díjat, amit most Wirth Zsuzsanna, a Direkt36 újságírója és szerkesztője nyert el. A díjjal azoknak az újságíróknak a munkáját ismerik el, akik „különleges tehetségüket, kikezdhetetlen szakmai tudásukat és kérlelhetetlen alaposságukat nem tudják vagy nem akarják célratörő önérvényesítéssel párosítani” – mondták az alapítók. A díjátadót január 28-án tartották Budapesten.
A díjról döntő testület tagjai:
- Majtényi László, az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet elnöke,
- Dull Szabolcs, a Telex korábbi főszerkesztője,
- Kotroczó Róbert, az RTL hírigazgatója,
- Hadas Krisztina dokumentumfilmes,
- Dezső András, a HVG újságírója.
A díj egyik alapítója, Rangos Katalin a vasárnapi díjátadón elmondta, céljuk az, hogy minden évben elismerjék azt a kiemelkedő teljesítményt nyújtó újságírót, „aki nem jelentkezne, nem pályázna díjra” – mondta.
Wirth Zsuzsanna örömét a díjátadón így fejezte ki:
„Gyerek, cikkek, díjak. Ez így fel tudja dobni a napjaimat mostanában”.
Wirth Zsuzsanna az ELTE hallgatójaként az Origónál kezdett el dolgozni még 2004-ben. Az internetes portálnál a politika rovat újságírójaként tíz évet töltött el, később a Forbes és Marie Claire magazinoknál dolgozott. 2016 óta a Direkt36-nál végzi munkáját újságíróként, 2022 óta pedig szerkesztőként. Ezen kívül az ELTE-n óraadóként újságírást tanít. A kórházi fertőzésekről szóló, Marton Kamillával közös cikksorozatával idén elnyerte a Transparency-Soma díjat.
Via: Direkt36
(Kép forrása: Facebook / Direkt36)

