hero
Papp Olivér

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Wirth Zsuzsanna, a Direkt36 újságírója kapta a Szente László-díjat

Wirth Zsuzsanna idén már a második díját zsebelte be. 

Idén már második alkalommal adták át a Szente László díjat, amit most Wirth Zsuzsanna, a Direkt36 újságírója és szerkesztője nyert el. A díjjal azoknak az újságíróknak a munkáját ismerik el, akik „különleges tehetségüket, kikezdhetetlen szakmai tudásukat és kérlelhetetlen alaposságukat nem tudják vagy nem akarják célratörő önérvényesítéssel párosítani” – mondták az alapítók. A díjátadót január 28-án tartották Budapesten.

A díjról döntő testület tagjai:

  • Majtényi László, az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet elnöke,
  • Dull Szabolcs, a Telex korábbi főszerkesztője,
  • Kotroczó Róbert, az RTL hírigazgatója,
  • Hadas Krisztina dokumentumfilmes,
  • Dezső András, a HVG újságírója.

A díj egyik alapítója, Rangos Katalin a vasárnapi díjátadón elmondta, céljuk az, hogy minden évben elismerjék azt a kiemelkedő teljesítményt nyújtó újságírót, „aki nem jelentkezne, nem pályázna díjra” – mondta.

Wirth Zsuzsanna örömét a díjátadón így fejezte ki:

„Gyerek, cikkek, díjak. Ez így fel tudja dobni a napjaimat mostanában”.

Wirth Zsuzsanna az ELTE hallgatójaként az Origónál kezdett el dolgozni még 2004-ben. Az internetes portálnál a politika rovat újságírójaként tíz évet töltött el, később a Forbes és Marie Claire magazinoknál dolgozott. 2016 óta a Direkt36-nál végzi munkáját újságíróként, 2022 óta pedig szerkesztőként. Ezen kívül az ELTE-n óraadóként újságírást tanít. A kórházi fertőzésekről szóló, Marton Kamillával közös cikksorozatával idén elnyerte a Transparency-Soma díjat.

Via: Direkt36

(Kép forrása: Facebook / Direkt36)