hero
M.K.

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
A Direkt36 újságírói kapták a Transparency-Soma Díjat

Wirth Zsuzsanna és Marton Kamilla, a Direkt36 munkatársai nyerték el az idei Transparency-Soma Díjat. Az egymillió forinttal járó elismerést a Transparency International Magyarország által szervezett díjátadó eseményen adták át csütörtökön este Budapesten. 

31 pályamunka közül a Direkt36 oknyomozó portál munkatársai által nevezett pályamunka nyerte az idei Transparency-Soma Díjat. Wirth Zsuzsanna és Marton Kamilla egy, a hazai közvéleményt évek óta foglalkoztató témát, a kórházi fertőzések kérdését dolgozták fel cikksorozatukban. Emellett egy több, mint egyórás dokumentumfilmet is forgattak, melyben szakértők mellett a kórházi fertőzések kárvallottjai is megszólalnak. 

A pályázatok elbírálásának három fő kritériumai a következők voltak: az oknyomozó munka mennyisége és minősége, a téma relevanciája, továbbá a közérthetőség.  

A zsűri tagjai:

  • Bogár Zsolt, a Deutsche Welle magyarországi vezető szerkesztője;
  • Martin József Péter, a Transparency International (TI) Magyarország ügyvezető igazgatója;
  • Stumpf András, újságíró, a Válaszonline.hu társalapítója és
  • Urbán Ágnes, a Budapesti Corvinus Egyetem docense, a Mérték Médiaelemző Műhely igazgatója.

A díjátadóról és a rövidlistára került pályaművekről a Transparency oldalán lehet bővebben olvasni.

Magyarország legrangosabb oknyomozó újságírói díját a fiatalon elhunyt tényfeltáró újságíró, Gőbölyös József (Soma) tiszteletére alapították barátai 2001-ben.

Nyitó- és borítókép: Transparency.hu, fotó: Berecz Valter | Képszerkesztőség