A MÚOSZ is tiltakozik az új kata-törvény ellen
Mint írják, ezzel a sok újságíró megélhetése is veszélybe kerül.
Engedmények a médiaszabályozásban
Benyújtotta a kormány a parlamentnek a médiatörvény módosítására vonatkozó indítványát. Az Európai Unióval és az Európa Tanáccsal folytatott egyeztetés eredményeként beterjesztett javaslat szerint a médiahatóság vezetőjét a miniszterelnök helyett a köztársasági elnök nevezheti ki a kormányfő javaslatára. Mindez nem érinti Szalai Annamária jelenlegi elnök megbízatását, ameddig az le nem jár, vagy más okból meg nem szűnik, az elnök marad a helyén, mivel az előterjesztés kizárja a médiahatóság és a médiatanács elnökének újbóli kinevezését.
Már a héten jöhet a mobiltender
Akár már csütörtökön kiírhatják a negyedik mobilszolgáltató elindulását lehetővé tévő frekvenciatendert – írja a Népszabadság, amely több, egymástól független forrásból is hasonló értesüléseket szerzett a tenderről.
A közmédiás kirúgások visszhangjai
A magyar közmédiában zajló elbocsátásokról közölt elemzést kedden a Süddeutsche Zeitung (SZ), a Nyezaviszimaja Gazeta, és aggodalmukat fejezték ki a nemzetközi újságíró szervezetek is.
Nincs fortélyos félelem
Alig egy hete jelent meg a Kreatív Online-on Kaszás György publicisztikája a közutak melletti reklámtáblák korlátozásáról. A Magyar Közterületi Média Szövetség ezután közleményt adott ki, amelyre Kaszás ismét megfogalmazta kérdéseit. Most a szövetség elnöke válaszol neki, levelét változtatás nélkül közöljük.
Pofont kaphat a kormánytól a köztéri reklámpiac
A közúttól ötven, az autópályától száz méteres távolságban és csupán négy négyzetméteres méretben engedélyezné a reklámtáblákat az a törvénytervezet, ami most a parlament előtt hever. A közterületi reklámszakmával nem egyeztettek a javaslatról.
