Tőkeinjekciót kapott az Origo
Tíz éven belül immár a negyedik alkalommal kerül sor tőkepótlásra az Origót működtető médiaválalkozásnál. A folyamatosan veszteséges hírportál április 15-ig kap egymilliárd forintos tőkeinjekciót a a tulajdonos Magyar Telekomtól. Vaszily Miklós, az Origo vezérigazgatója szerint a meglévő értékcsökkenések és a Telekom által nyújtott hitel kamatainak visszafizetése okozza a negatív eredményt.
Amerikai tőke a Magyar Narancsban
Húsz százalékos tulajdonrészt szerzett a Magyar Naramcsot kiadó cégben egy amerikai vállalat - írja a Hvg. További 55 millió forint a tőketartalékba került.
Beolvadt az anyacége a Hungexpóba
Százmillióról hárommilliárd forintra emelkedett a Hungexpo alaptőkéje, miután anyacége beolvadt a leányvállalatba. A lépésre azért volt szükség, mert a kiállításszervező saját tőkéje mélyen az alaptőke alá süllyedt.
Meghiúsulhat az Est Media tőkeemelése
Ha nem jön össze a legalább 200 millió forint értékű készpénzes jegyzés, akkor az egész zártkörű tőkeemelés meghiúsul - írja a Hvg.
Tőzsdére készül a Gazdasági Rádió üzemeltetője
A Műsor-Hang Műsorszolgáltató igazgatóságát felhatalmazták a részvényesek, hogy 2012 végére tőzsdére vezessék a részvényeket, illetve legfeljebb kétmilliárdos tőkeemelést hajtsanak végre.
