Tőkeinjekciót kapott az Origo

Tőkeinjekciót kapott az Origo

Tíz éven belül immár a negyedik alkalommal kerül sor tőkepótlásra az Origót működtető médiaválalkozásnál. A folyamatosan veszteséges hírportál április 15-ig kap egymilliárd forintos tőkeinjekciót a a tulajdonos Magyar Telekomtól. Vaszily Miklós, az Origo vezérigazgatója szerint a meglévő értékcsökkenések és a Telekom által nyújtott hitel kamatainak visszafizetése okozza a negatív eredményt.

Amerikai tőke a Magyar Narancsban

Amerikai tőke a Magyar Narancsban

Húsz százalékos tulajdonrészt szerzett a Magyar Naramcsot kiadó cégben egy amerikai vállalat - írja a Hvg. További 55 millió forint a tőketartalékba került. 

Beolvadt az anyacége a Hungexpóba

Beolvadt az anyacége a Hungexpóba

Százmillióról hárommilliárd forintra emelkedett a Hungexpo alaptőkéje, miután anyacége beolvadt a leányvállalatba. A lépésre azért volt szükség, mert a kiállításszervező saját tőkéje mélyen az alaptőke alá süllyedt.

Meghiúsulhat az Est Media tőkeemelése

Meghiúsulhat az Est Media tőkeemelése

Ha nem jön össze a legalább 200 millió forint értékű készpénzes jegyzés, akkor az egész zártkörű tőkeemelés meghiúsul - írja a Hvg.

Tőzsdére készül a Gazdasági Rádió üzemeltetője

Tőzsdére készül a Gazdasági Rádió üzemeltetője

A Műsor-Hang Műsorszolgáltató igazgatóságát felhatalmazták a részvényesek, hogy 2012 végére tőzsdére vezessék a részvényeket, illetve legfeljebb  kétmilliárdos tőkeemelést hajtsanak végre.