Kevesebb nézőt ér el, de egyre több a reklám a tévében
Nőtt az egy reklámblokkban sugárzott szpotok száma, és átlagosan napi 33 percet töltöttünk el reklámnézéssel - derül ki a Nielsen második féléves jelentéséből.
Hetente egyszer nézünk tévét az interneten
A Nielsen Közönségmérés TV Plusz elnevezésű kutatásának célja a hazai többképernyős médiafogyasztás feltérképezése volt, a felmérést idén tavasszal végezték.
A fiatalok 80 százaléka a tévéreklámok alatt másik eszközt is használ
Optimistábbak és félretett pénzük is több van ma a régióban az embereknek 2016-ban, mint 2012-ben. Ennek köszönhetően többet is költenek, mint a megelőző években. Az egyre jobb vásárlási mutatók nemcsak jóllét-típusú tevékenységekre (utazás, szórakozás), illetve az fmcg-szektorra állnak, hanem a médiafogyasztásra is: több eszközön és percben is több médiát fogyasztunk – derült ki kedden, a Nielsen A digitális mérés című konferenciáján. Az előadásokból egy-egy gondolatot emeltünk ki.
Többet tévézünk, mint tavaly
2013 első negyedévében a teljes népesség naponta átlagosan 5 óra 18 percet töltött a tévékészülékek előtt, 4 perccel többet, mint egy évvel korábban. A tévézők nagyobb arányban választották az általános szórakoztató csatornákat, mint az előző év azonos időszakában. Nielsen Közönségmérés első negyedév.
Így nézték a nők a foci Eb-t
A férfiak után a nők meccsnézést szokásairól is publikálta kutatását a Medián és a T-Home. Meglepetés lehet, hogy sok nőt érdekelt a torna, kétharmaduk követte, 40 százalékukat pedig nagyon érdekelte az Eb.
