A bíróság szerint ötmillió forintot ér egy eltávolított méh
Jogerősen műhibapert vesztett csütörtökön a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház egy ügyben, ahol csak méheltávolítással tudtak kezelni egy asszonyt. A másodfokon döntő Győri Ítélőtábla megemelte a nem vagyoni kár miatt fizetendő összeget.
Új szelek fújnak a gyulai kórház szülészetén
Manapság a leendő édesanyák igencsak meggondolják, hol és milyen körülmények között hozzák világra gyermeküket. A megyei Pándy Kálmán kórház szülészetén éppen ezért igyekeznek bővíteni a lehetőségeket.
Márciusig marad házi őrizetben Geréb Ágnes
A Pesti Központi Kerületi Bíróság legfeljebb két hónappal meghosszabbította Geréb Ágnes házi őrizetét. A szülész-nőgyógyászt tavaly októberben állították elő, miután az általa vezetett születésházban egy szülés során komplikációk léptek fel, és a kiérkező mentőknek az újszülöttet újra kellett éleszteniük.
Gerébék szerint elfogultak a szakértők
Geréb Ágnes szülész-nőgyógyász és négy vádlott-társa szerint elfogult és súlyos tévedéseket tartalmaz az a kiegészítő szakértői vélemény, amely a 2003-ban általuk levezetett ikerszülés kapcsán készült.
Ritka a tárnoki hármas halált okozó szövődmény
Rendkívül ritkán fordul elő terhesség alatt a petefészektömlő-repedés – mondta az InfoRádiónak az Állami Egészségügyi Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Osztályának a vezetője annak kapcsán, hogy a boncolás kiderítette, ennek következtében halt meg szombaton a tárnoki kismama.
Egyre nagyobb a császármetszési arány
Az összes szülés 32,3 százaléka történt császármetszéssel 2008-ban az Egyesült Államokban. Tizenkettedik éve folyamatosan emelkedik ez a szám. Az abortuszok száma több évtizedes csökkenés után stagnál.
Meghalt a tárnoki ikerpár másik tagja is
Meghalt a másik újszülött is, akinek édesanyja szombaton este lett rosszul tárnoki otthonában – erősítette meg a TV2 információját hétfőn reggel Szabó Miklós, az 1. számú Gyermekklinika osztályvezetője az MTI-nek.
Meghalt az anya és az ikerpár egyik tagja
Meghalt az egyik tárnoki újszülött, ikertestvére pedig kritikus állapotban van, miután császármetszéssel világra segítették őket édesanyjuk halála miatt – tudta meg az MTI Szabó Miklóstól, az I. számú Gyermekgyógyászati Klinika perinatális intenzív centrumának ügyeletes orvosától vasárnap délután.
Éjszaka több a szülési szövődmény, mint nappal
A brit szülészek ellen indított kártérítési perek aránytalanul nagy része indul olyan szülések miatt, melyek éjszaka vagy ügyeleti időben zajlottak. A gyakoribb szövődmények valószínűleg arra vezethetők vissza, hogy az éjszakai műszakban fiatalabb, tapasztalatlanabb szülészek teljesítenek szolgálatot a szülőszobán, akik sokszor indokolatlanul végeznek császármetszést – ami nemegyszer végzetes követlezményekkel jár a baba számára.
A brit bábák is az orvosokra mutogatnak
Egyre kevesebben választják az otthonszülést az Egyesült Királyságban. A brit bábák az orvosokat okolják ezért: azt mondják, hogy csak az orvosok keltette alaptalan félelem az oka annak, hogy csökkent az otthonszülés népszerűsége a szigetországban.
Egy császármetszésen múlt a teljes élet
Sem állni, sem ülni nem tud segítség nélkül a hatéves Evelin. Ha időben, császármetszéssel világra segítik, normális életet élhetne. A bíróság első fokon megítélte a kártérítést, pénz azonban nincs, mert a kórházat működtető társaság csődeljárás alatt áll.
A karácsonyi ajándék kilenc hónap múlva érkezik
A karácsony a szó szoros értelmében a szeretet ünnepe: szeptemberben, azaz kilenc hónappal az ünnep után több gyerek jön világra, mint más hónapokban – hozta nyilvánosságra a német demográfiai intézet.
Az otthonszülés tervezete, lehet olvasni!
Elkészült az intézeten kívüli szülés szakmai szabályairól, feltételeiről és kizáró okairól szóló rendelet tervezete, melyet a MedicalOnline hozott nyilvánosságra. Szócska Miklós korábbi bejelentése szerint áprilisban léphet életbe a rendelet. Töltse le és olvassa el!
Otthonszülés: „Hiszen Jézus is jászolban született”
Geréb Ágnes szabadon bocsátásáért és az otthon szülés mellett demonstráltak szombaton civilek Debrecen belvárosában. Dénes Zoltán plébános szerint az embernek pedig nem szabad beleszólnia a természet dolgaiba.
