Távozik a Sanoma-vezér Szabó György
Átvette a Centrál Csoport a Sanoma irányítását, a vételárat az új tulajdonos egy összegben fizette ki. 22 év után távozik a cég éléről Szabó György, helyét Varga Zoltán veszi át.
A Sanoma új tulajdonosa válaszol
A menedzsment marad, a céget pedig megvizsgálják hatékonysági szempontból. Többek között ezt mondta Varga Zoltán, a Sanomát felvásárló Centrál Csoport vezérigazgatója a Kreatívnak adott exkluzív interjúban. (Varga Zoltánnal a Figyelő is készített interjút, lásd a Figyelő szerdán megjelenő számát - a Szerk.)
Magyar cég veheti meg a Sanomát
Lassan egy éve zajlik a Sanoma eladása, amely a Kreatív információi szerint áprilisban lezárul. Megvannak a befutók, az alábbiakban levezetjük, szerintünk ki fogja megvenni a céget és mihez kezd majd vele.
Megújult a Sanoma Media
Arculatot váltott Magyarországon a Sanoma Media Budapest. Az átalakulás a finn központban már tavasszal lezajlott, az egyes leányvállalatok folytatták a sort.
A Fidesz nem száll le a Sanomáról
A Fidesz méltányolja a Sanoma Media Budapest reakcióját, ám a kérdések címzettje Szabó György vezérigazgató volt, aki továbbra is adós maradt az egyenes válaszokkal – ezt Zsigó Róbert, a nagyobbik kormánypárt szóvivője pénteken egy közleményben adta hírül.
A Sanoma hírműsorai miatt támad a Fidesz
"Az összeesküvésről szóló hír egyszerre lehet üzenet a Sanomának, hogy a választások előtt nem éppen ésszerű politikai hírműsort indítani" - olvasható az Index cikkében,
Kocsis Máténak van mitől félnie
"A sajtónak szuverén joga állást foglalni" - írja Tóta W. Árpád a Hvg.hu-n a Sanoma ügyről.
A Sanoma nem érti, mit akar a Fidesz
A Sanoma Media Budapest Zrt. értetlenséggel fogadja és cáfolja mind a Magyar Nemzet Online, mind Kocsis Máté Fidesz-szóvivő kijelentését, miszerint a cég piactorzító és kormányellenes lépéseket kezdeményezett volna - írja a Hír24.
Debrecen és matematika Szabó Györgytől
Kortárs klasszikus zenét is csempészett zenei ajánlójába Szabó György, a Sanoma Media vezérigazgatója. Kultúrterror sorozatunkban városokat és kurzusokat is kínál.
Ilyen volt a Médiapiac konferenciája
Harmadik alkalommal rendezte meg Tapolcán éves médiás és kutatási konferenciáját a Médiapiac szaklap. Tudósítás az eseményről.
Szabó György a menedzserek élén
Szabó Györgyöt választották a Menedzserek Országos Szövetségének új elnökévé. Megbízatása három évre szól.
Nem jön vissza a 2008 előtti idő
A Reklámfeszt délelőtti médiaszekciójában Szabó György, a Sanoma vezérigazgatója és Kolosi Péter, az RTL Klub programigazgatója tartott előadást a nyomtatott lappiac és a televíziós piac helyzetéről és lehetőségeiről. Két szomorú forgatókönyv.
Távozik Gerentsér Imre
Gerentsér Imre helyébe Dunai András eddigi gazdasági igazgató lép a Sanoma újmédia divíziójának élén. A Gazdasági igazgatói pozíciót Postásy Csaba, korábbi stratégiai és üzletfejlesztési igazgató látja el. Gerentsér Imre a jövőben a Sanoma Media Budapest egyes kiemelt projektjeiért lesz felelős, mint vezérigazgatói stratégiai tanácsadó.
