Simicska leállította plakátcégeinél a politikai hirdetéseket
A kormányhivatal leveteti a Simicska Lajos plakátcégei által megjelenített, magánszemélyek által megrendelt, politikai tartalmú hirdetéseket, Simicska pedig szerdán közleményben jelezte, hogy bár a kormány részéről ezt alkotmányellenesnek és nyílt erőszaknak tekinti, megtiltotta a plakátcégeinek, hogy a jövőben politikai hirdetéseket tegyenek közzé - írja az Index. A Jobbik eközben meg nem nevezett plakátcégektől eddig 1100 plakáthelyet vásárolt meg.
Mindenki eldöntheti, hogy bennmarad-e a piacon vagy elhagyja azt
Az egymilliárd forintot is elérheti a JCDecaux közterületi (out-of-home) plakátcégnél a településkép-védelmi törvény nyomán betiltott, zömmel magánterületen fekvő plakáthelyek elbontási költsége. A cég vezérigazgatói, Samu Tímea és Szelei Szilárd szerint a törvény fejlesztési kényszert ró a szereplőkre, de szerintük a kevesebb, de minőségibb reklám szebb városképet fog eredményezni. Ez viszont rengeteg pénzbe fog kerülni, egy-egy ilyen felület telepítési költsége sokszorosa az óriásplakáténak.
Új kereskedelmi igazgatót igazolt a Publimont
Róna Márta tölti be a posztot.
Távozik a Publimont ügyvezetője
Vámos Attila hét év után köszön el, saját startupjaira akar koncentrálni.
Jogi vita a nem engedélyezett melegreklám miatt
A Publimont szerint a kiskorúak "szellemi, érzelmi és erkölcsi fejlődésére káros." A BKV szerint nincs közük hozzá, a jogász szerint sérti az egyenlő elbánáshoz való jogot, az Önszabályozó Reklám Testület szerint viszont a plakátcég megtehette. Úgy tudjuk, az eset Tarlósig is eljutott.
A MÁV a Publimontot választotta
A MÁV Zrt. pályáztatás útján négy indulóból a Publimontot választotta reklámfelületei hasznosítására.
A rádiós és a közterületi piac sorsa
Hétfőn a televíziós piac, kedden a nyomtatott sajtó, szerdán az online és mobilpiac, csütörtökön az ügynökségi világ tavalyi történéseit és idén várható eseményeit vettük számba. A sorozat utolsó darabjaként a rádiós és a közterületi piac következik. A Kreatív magazin cikke.
A Magyar Nemzetnek igaza van
A Magyar Nemzet szerint a piac általuk baloldalinak tekintett médiaszereplői pártszimpátia alapján költik majd el a hirdetők pénzét. Szerintünk ez badarság, az állami szektor hirdetői ellenben pontosan ezt teszik.
Maradhatnak a reklámtáblák
Maradhatnak a 12 négyzetméternél kisebb táblák egy, a héten elfogadott módosító javaslat szerint.
1,88 milliárdos nyereség a Publimontnál
1 milliárd 880 millió forint osztalékot fizetett ki tulajdonosainak a Simicska Lajos és Nyerges Zsolt érdekeltségébe tartozó Publimont közterületi cég – derül ki a friss cégbírósági adatokból.
Nem lesz kampánycsend
A parlament hétfőn elfogadta a módosított választási eljárási törvényt. Kampánycsend nem lesz, viszont listát állító pártok csak a köztévében hirdethetnek, igaz, ingyen. A korlátozás nem vonatkozik a nyomtatott és az online sajtóra. Közterületről nem esik szó.
Közel 4000 plakátot távolítottak el eddig
A közlekedési törvény módosítása miatt eddig 3784 reklámtáblát távolított el a Magyar Közút, a közút kezelői pedig eddig mintegy száz esetben indítottak hatósági eljárást az el nem távolított reklámtáblák miatt.
Eladták az Epamediát
Megvált az Epamediától a Raiffeisen csoport. A vevő a szlovák JOJ Media nevű cég lett, amelytől a magyarországi tuljadonrészt időközben megvásárolta a JCDecaux.
Az állam a médiapiacon 2012-ben
Az állam 2012-ben több mint 11 milliárdnyi médiavásárlási közbeszerzésben hirdetett eredményt, a közbeszerzési piac pedig látványosan koncentrálódott. Az állam hirdetési pénzei idén is többnyire Simicska Lajos és Nyerges Zsolt érdekeltségeinél landoltak.
