Nem kérnének hálapénzt a gyermekorvosok

Nem kérnének hálapénzt a gyermekorvosok

A gyermekgyógyászok kilencven százaléka azonnal kitűzné a hálapénz elutasítását jelző zöld keresztet. A „hálapénzes” szakmák közül leginkább a nőgyógyászok utasítják el a hálapénz ellenes mozgalom ötletét.

Az orvosok nem kérnek a hálapénzből

Az orvosok nem kérnek a hálapénzből

Az orvosok közel kétharmada az alacsony bérek miatt nélkülözhetetlennek tartja a hálapénzt, további 6 százalékuk véli úgy, hogy az állam a betegekkel pótoltatja az orvosok fizetését – írja a Népszava. 

Milliárdok kerülnek a borítékba a szülőszobán

Milliárdok kerülnek a borítékba a szülőszobán

Egy gyermek világrajövetele komoly üzlet is: a Napi Gazdaság Online becslései szerint tavaly legalább 20 milliárd forintot tehetett ki a magyar szülészeti piac a tb-finanszírozással és a hálapénzzel együtt. 

Egyre több helyen lehet boríték nélkül szülni

Egyre több helyen lehet boríték nélkül szülni

Az áldatlan hálapénzes rendszer alternatívája lehet a szülészeti ellátást kínáló magánintézmények szolgáltatása, ahol legálisan, számla ellenében fizethet az, aki többet szeretne kapni, mint amit a közkórházak nyújtani tudnak.

Szülések és borítékok – hogy látják a szülészek?

Szülések és borítékok – hogy látják a szülészek?

Mikola István hadat üzent a szüléseknél előre megszabott tarifák ellen. A szülészorvosok egyetértenek azzal, hogy a helyzetet rendezni kell, de szerintük vidéki viszonylatban túlzóak az egészségpolitikus által emlegetett összegek.

Aki ragaszkodik saját orvosához, fizesse meg

Aki ragaszkodik saját orvosához, fizesse meg

Mikola István, a Fidesz országgyűlési képviselője szeretne tiszta helyzetet teremteni a szüléseknél, hogy a szülészorvosok egy része ne előre rögzített „tarifa” ellenében vezessen le szüléseket. Az orvosi szervezetek egységes szabályozást sürgetnek.

Mikola István feljelent egy szülészorvost

Mikola István feljelent egy szülészorvost

Törvénytelenül kiszabott orvosi díj kikényszerítése miatt készül a hatóságokhoz fordulni Mikola István, az országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes elnöke – írta hétfői számában a Magyar Hírlap.