Délben elsötétült a Tv2
Fél napig nem lesz adás a TV2-n csütörtök déltől éjfélig, mert a televízió még 2009-ben megsértette az akkor hatályos médiatörvényt. A szankciót a médiahatóság a kiskorúak védelme érdekében szabta ki - közölte a Médiatanács szóvivői irodája.
Az MTE Koltayt jelöli az NMHH élére
A Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesülete Dr. Koltay András médiajogászt, az NMHH és a Médiatanács elnökségének tagját jelöli a hatóság elnökének.
Nyilvános lett az FM1 titkos szerződése
Nyilvánosságra hozta az Átlátszó.hu a birtokába került Neo FM-es műsorszolgáltatási szerződést. A dokumentumból kiderül: jelentősen eltértek a rádió bevételei az üzleti tervektől.
Ismét a Klubrádió nyert
A törvényszék nem jogerős ítéletében létrehozta a Klubrádió szerződését a 92,9 MHz-es frekvenciára. A helyzet azonban nem lett sokkal egyszerűbb, a Médiatanács tanulmányozza a bírósági döntést.
MSZP-s alapítvány a Neo FM mögött?
Információink szerint a Magyar Szocialista Párthoz kötődő Szabad Sajtó Alapítvány lehet az a szervezet, amelyre az FM1 vezérigazgatója, Horváth László hétfői sajtótájékoztatóján utalt, amikor arról beszélt, egy meg nem nevezett alapítvány 200 millió forinttal beszállna a rádió működésébe. Az alapítvány kuratóriumának elnöke megerősítette, hogy tárgyaltak a Neo FM helyzetéről, de arról nem született még döntés, hogy bármekkora összeggel támogatnák a rádió működését.
Félmilliárd washingtoni ügyvédekre
A washingtoni Arnold&Porter LLP ügyvédi iroda képviseli több mint félmilliárd forintért a magyar államot a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központja előtt zajló választottbírósági eljárásban az egykori Sláger és Danubius rádiók ügyében - a februárban született döntés a pénteki Közbeszerzési Értesítőben jelent meg - írja a hvg.hu.
Szalai Annamária az NMHH elnöke
Schmitt Pál köztársasági elnök aláírta a médiát és hírközlést szabályozó egyes törvények módosításáról szóló jogszabályt, amely szerint új struktúrában működnek majd a közmédiumok. Orbán Viktor miniszterelnök Szalai Annamáriát nevezte ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnökének. A média-törvénycsomag aláírása miatt az MSZP, az LMP és a Jobbik is az Alkotmánybírósághoz fordul.
A korábbi Szerencsejáték-vezér kezében a Neo FM
Székely Gábor nemcsak ügyvezetője, de tulajdonosa is lett a Neo FM-nek. A rádiót üzemeltető cég háromnegyedét eladta az Econet.hu. A másik vevő Székely mellett az a Horváth László, aki a Geomédia vezérigazgatója is.
A hét elején nevezik meg az NMHH elnökét
Az NMHH ma meghívót küldött jövő szerdára az új elnök bemutatkozó sajtótájékoztatójára. Hétfőn, vagy kedden nevezik meg, a legnagyobb esélyes Szalai Annamária.
Nem versenyeztetné a közmédiumokat Szalai Annamária
Nem szivárog be a politika a médiába, éppen ellenkezőleg, távolabb kerül. A túl szabad költekezés viszont hamarosan a múlté.
