Az Index lapigazgatója a tartalomszolgáltatók új elnöke
Áprilisától Andacs Botond, az Index lapigazgatója a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesületének (MTE) új elnöke – közölte a szakmai szervezet.
Most akkor mégis mindent szabad?
Nádori Péter publicisztikája a kommentelésről szóló strasbourgi ítéletről.
Nem az újságokat, hanem az újságírást kell megmenteni
1995. december 7-én indult el Magyarországon a Független Médiaközpont, az újságírószervezet huszadik születésnapjára Újságírás 20 év múlva címmel rendeztek nemzetközi konferenciát a Petőfi Irodalmi Múzeumban. A legizgalmasabb előadások az újságírás jövőjéről szóltak. Egyik sem volt pozitív kicsengésű.
Az MTE és az MLE és tiltakozik a kormány bónuszterve ellen
Közleményt adott ki a Magyar Lapkiadók Egyesülete (MLE) és a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesülete (MTE) a kormány ügynökségi bónuszok eltörléséről szóló terve kapcsán.
A szegények online médiahasználatáról készült kutatás
Az eredményeket május 14-én mutatják be a Telekom-székházban.
Hogy teljesít a visegrádi országok médiapiaca?
Tanulmányt készített a Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesülete (MTE) a régiós országok online médiapiaci helyzetéről, amely az Nemzeti Média és Hírközlési Hatósággal (NMHH) kötött társszabályozási megállapodás alapján készült. A teljes tanulmány a cikk alatt letölthető formában érhető el.
Ne tárolják a felhasználói azonosítókat
A Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesülete (MTE) szerint aggályos az IP-címek és más azonosítók, tartalmak tárolása a felhasználók jobb azonosítása érdekében, ráadásul mindez teljesíthetetlenül nagy terhet is róna a szolgáltatókra.
Valóságshow és kamatyadó a Kultúrterrorban
Dunai Andrást, a Sanoma Media Budapest digitálisüzletág-igazgatóját, a Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesülete (MTE) új elnökét kértük fel, hogy lássa el olvasóinkat ajánlókkal. Kultúrterror Spiróval, Lebowskival, sétával és futással.
Dunai András az MTE elnök
A Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesülete (MTE) legutóbbi közgyűlését követő elnökségi ülésen Dunai Andrást választották meg a szervezet elnökének. Elődje, Nádori Péter az elnökség tagja marad.
Volt kreatívos az MTE új főtitkára
A Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesületének (MTE) új főtitkára június 1-től Tófalvy Tamás.
Az MTE Koltayt jelöli az NMHH élére
A Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesülete Dr. Koltay András médiajogászt, az NMHH és a Médiatanács elnökségének tagját jelöli a hatóság elnökének.
Miért is kellene időjárásadót fizetni?
Megalapozatlannak tartják a szakmai szervezetek a meteorológiai szolgáltatási díj fizetésére vonatkozó tervezetet és egyeztetést javasolnak. A Vidékfejlesztési Minisztérium ugyanakkor azt írja, hogy pont a szakmai egyeztetési fázisban vannak, és a meteorológiai szolgáltatási díj csak a tévékre és az online sajtóra vonatkozna - igaz, ezt a piaci szereplők is tudják. Ebben az esetben is 400 milliótól eshet el a médiapiac, ám a Médiajogfigyelő szerint a tervezet megfogalmazása okozza a bajt.
Az internetezők többsége moderálna
A Magyar Tartalomszolgáltatók Egyesületével (MTE) együttműködve az Ipsos felmérte a magyar kommentkultúrát.
