Elhasalt az állami mobilcég

Elhasalt az állami mobilcég

A Népszabadság információi szerint a Fővárosi Törvényszék hatályon kívül helyezte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság frekvenciaárverését lezáró végzését, melynek értelmében a Magyar Posta, a Magyar Fejlesztési Bank és a Magyar Villamos Művek által létrehozott MPVI konzorcium nem kezdheti el a mobilszolgáltatást. Az indoklás szerint az NMHH eljárása számos alaki hibát tartalmazott és a hatóság nyilvántartásba se vehette volna az árverésre jelentkező konzorciumot.

Alaptőkemelés a negyedik mobilszolgáltatónál

Alaptőkemelés a negyedik mobilszolgáltatónál

Az állami mobilcég, az MPVI sajtóosztálya megerősítette az MTI-nek, hogy tulajdonosai 14,1 milliárd forint értékű alaptőke-emelést hajtottak végre. Az emelés nem készpénzben, hanem vagyoni értékű jogok átadásával valósult meg.

Az Invitel lesz az MPVI partnere

Az Invitel lesz az MPVI partnere

Az Invitellel hozhat létre konzorciumot az MPVI állami mobiltársaság, az együttműködéssel előbbi a közszférához, utóbbi a már meglévő ügyfelekhez és infrastruktúrához kerülhet közelebb – írja a Napi Gazdaság.

Kommunikációs vezető az állami mobilcégnél

Kommunikációs vezető az állami mobilcégnél

Intődy Gábor személyében kommunikációs vezetőt nevezett ki az MPVI-Mobil állami mobilszolgáltató.