Miért lát fantáziát az Azonnaliban az Index-alapító és az LMP-s képviselő?
Az Azonnali szokatlan jelenség a magyar sajtóban. Amióta Ungár Péter tulajdonosa lett a lapnak, a szekértábor-logika számára még kevésbé érthető, mi történik az oldalon, ahol Vajna Tímeáról vagy az űrbiztosról is üdítően józan vélemények jelennek meg. Az Azonnali főszerkesztőitől és tulajdonosaitól ezért azt próbáltuk megtudni, sikeres lehet-e egy olyan oldal Magyarországon, amely nem uszításra és ellenségképre épít. A decemberi nyomtatott Kreatívban megjelent cikkből közlünk részletet.
Két vidéki portállal bővülhet Ungár Péter médiahálózata
Egy szentgotthárdi és egri oldallal indulhat az LMP-képviselő által már emlegetett vidéki terjeszkedés.
Ungár Péter az azonnali.hu-t is megerősíti, és vidéki laphálózatot indít
Az LMP-s politikus a Magyar Nemzettől kirúgott újságírókkal bővítené az azonnali.hu szerkesztőségét, és már nyáron beindítaná a beígért vidéki laphálózatát.
Ungár már nem hisz a Nemzet-üzletben
Az LMP politikusa a Mérce.hu-nak nyilatkozva beszélt a Magyar Nemzettel kapcsolatos további szándékairól és arról, hogy milyen egyéb tervei vannak a hazai médiapiacon.
Ez Vágó Gábor szerint a legjobb reklám
Egy svéd magánnyugdíj-biztosítóé.
Ritka lehetőség egy reklámos számára
Adrenalinfröccs, sztárépítés, ATL-BTL-digitális-pr integrált kampány, 700 milliós büdzsé – az LMP kampányát stratégiai igazgatóként vezető Fabricius Gábor a reklámos szemszögéből láttatja a politikai kommunikációt. A Republic Advertising&Branding Group innovációs és stratégiai igazgatója a párt céljai szempontjából sikeres kampány után is azt mondja, a mediatizált tömegdemokráciákban a hatalom úgy vásárolható, mint egy befektetési eszköz.
Fabricius újrázik az LMP-vel
Fabricius Gábor, a Republic Group innovációs igazgatója idén újra segít a választási kampányban a Lehet Más a Politikának. A pártnak új kampányfőnöke is van.
Így kampányoltak a kis pártok
Az új választási törvénynek nem kedvezményezettjei a kis pártok. A jövő évi voksoláson rajthoz álló kisebb politikai erők eltérő kommunikációs céljait, kampányüzeneteit is érintjük ebben az írásban. Ahhoz azonban, hogy a kisebb pártok bennmaradási és bekerülési stratégiáit, kampányelemeit megvizsgáljuk, ismét vissza kell lépnünk az időben. Egészen pontosan az MDF és az SZDSZ utolsó valamint a Jobbik és az LMP első sikeres kampányának idejére.
231 millió a sikerkampányra
Több mint 231 millió forintot költött el a kormány nevében az I.M.G. médiaügynökség, hogy elhelyezze a "Magyarország jobban teljesít" hirdetéseket. Mindez a parlamentben, képviselői kérdésre adott válaszból derült ki.
Class FM: 100 százalékos a kormány
Összesen 96 százalékban a kormány és a kormánypártok politikusai szerepeltek a Class FM híradójában, beszédidőben pedig 100 százalékos volt az arányuk – a médiahatóság januári gyorsjelentése a rádiók és televíziók politikai hírműsorairól.
A baloldalon több jobboldalit fogyasztanak
A pártkötődéshez milyen média dukál? Mit olvas a Fidesz-szavazó, mit nem egy Gyurcsány-rajongó? Kik olvasnak el szinte mindent, kik a véleményformálók, változott-e a sokszínűség és elhallgat-e fontos témákat a magyar média? A Mérték Médiaelemző Műhely és a Medián közös kutatása a Kreatív Online-on.
OHÜ: Jogszerű a közbeszerzés
Az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség szerint a hatályban lévő közbeszerzésekről szóló jogszabályoknak megfelelt a kommunikációs közbeszerzési kiírásuk. Egyúttal visszautasítanak minden olyan vádaskodást, amely a kiíró szándékait rossz színben tünteti föl - közölte az OHÜ szerdán az MTI-vel.
Feljelentés a gyors tender ügyében
Az LMP hűtlen, illetve hanyag kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz a Budapesti-rendőrfőkapitányságon, amiért szerintük az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség indokolatlanul alkalmazta a gyorsított közbeszerzési eljárást kommunikációs feladatai ellátására. A tendert lebonyolító Óvári és Társai Ügyvédi Iroda péntekre ígért tájékoztatást az indulókról a Kreatív Online-nak.
