Százmilliót fizethet az NMHH a Klubrádiónak
A Kúria szerint vissza kell fizetnie a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóságnak (NMHH) a Klubrádió által befizetett 103 millió forintos médiahasználati és frekvenciahasználati díjat, ugyanakkor a Kúria a jó hírnév sérelme miatt nem ötmillió, hanem csak kétmillió forintos kárt ítélt meg a rádiónak az NMHH-val szemben indított polgári perének szerdai felülvizsgálati tárgyalásán – írja az MTI.
Az MSZP népszavazási kérdését hitelesítette a kúria
Megváltoztatta a Nemzeti Választási Bizottság döntését és hitelesítette Nyakó István MSZP-s politikus vasárnapi boltzárral kapcsolatban benyújtott népszavazási kérdésének aláírásgyűjtő ívét szerdai ülésén a Kúria.
Csuday-TASZ vs. Médiatanács-kertévék 3:0
A Kúria szerint is köteles a Médiatanács kiadni a két országos kereskedelmi televízió, az RTL Klub és a Tv2 hatósági szerződéseit.
Távozik az OBH és a Kúria szóvivője
Rádiós és képernyős tapasztalatokkal került két éve a Legfelsőbb Bírósághoz és az Országos Igazságszolgáltatási Tanácshoz Szűcs Péter. A jogutódoknál már nem dolgozik szóvivőként és kommunikációs tanácsadóként.
