Leváltották Gulyás Istvánt
Németh Zsoltot, az MTI Hírcentrum eddigi vezetőjét nevezte ki a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap hírigazgatójává Böröcz István, az MTVA vezérigazgatója. Gulyás István azóta volt az MTVA hírigazgatója, hogy az MTI-t integrálták a közmédiába.
Hatalmas havazás! Aha, persze!
A március 15-i hosszú hétvége hókatasztrófája és az azt kísérő hivatalos és alternatív kommunikáció számos tanulsággal szolgál a kommunikáció elméletében és gyakorlatában egyaránt. Néhány nap alatt a tízmillió alkotmányjogász országából azonos számú katasztrófavédelmi szakember hazája lettünk. Mivel e sorok írója fűtött belvárosi lakásából követte az eseményeket, a hókotrási jótanácsok most elmaradnak. Rényi Ádám publicisztikája.
Keveset teljesített Magyarország
A magyar médiaszabályozás továbbra sem felel meg az Európa Tanács mércéjének. Az ET emberi jogi biztosának ajánlásaiból keveset teljesített Magyarország, ezért felmerül a joggal való visszaélés lehetősége, emellett innen is a közmédiára gyakorolt politikai nyomásról szóló hírek érkeztek, ezért a tanács felszólítja a magyar kormányt, hogy tegyen eleget 2011-es állásfoglalásuknak.
Még mindig hangosak a reklámok
A Duna Tv, az M2 és a Tv2 kapott ismét bírságot a szabályosnál hangosabb reklámok miatt. A hatóság műsorelemzői szúrópróba-szerűen, szoftverekkel ellenőrzi a csatornák műsorfolyamát.
Otthagyta a Müpát Szabó Stein Imre
November 30-án, saját kezdeményezésére, közös megegyezéssel távozott a Művészetek Palotája stratégiai kommunikációs tanácsadója, Szabó Stein Imre – értesült a Kreatív Online.
Megszüntetnék a regionális adókat
Az MTVA öt reginális rádióstúdiót, a miskolcit, a győrit, a szegedit, a debrecenit és a pécsit szüntetné meg december 22-én. A kieső tartalmak pótlására különszerződéseket kötnének városi és regionális stúdiókkal - írja a Népszabadság.
Ejnye-bejnye a közmédiának
Az engedélyezettnél jóval hangosabb reklámok miatt a Duna Tévé 100, az m1 és m2 pedig 160-160 ezer forintos bírságot kapott a Médiatanácstól, a TV2-t pedig a jogsértő gyakorlat azonnali abbahagyására hívta fel a hatóság.
Szájhősök az M1-en
Szájhősök címmel indít a pesti éjszakában játszódó minisorozatot az M1. A négyrészes szériát péntekenként havi rendszerességgel sugározzák.
Sikeresen tiltakoztak az újságírók
Sikeres volt az osztrák közszolgálati média dolgozóinak négy hetes tiltakozó akciója, amit azért indítottak, mert az ORF ügyvezetője a kormánypártokhoz közel álló személyeket akart kinevezni az ORF fontos pozícióiba.
Fábry aláírt a köztévével
A Blikk információi szerint pont került a hónapok óta tartó tárgyalások végére Fábry Sándor, az MTVA és az RTL Klub között. Ennek végeredménye, hogy a showman a 10 év RTL-es szereplés után a köztévé képernyőjén tűnik fel.
Hivatalosan is közszolgálati a Forma1
A közmédia kapta meg a Forma 1 sugárzási jogait a 2012 és 2016 közötti időszakra. A versenyeket a Kossuth Rádió is közvetíti majd.
Átpozícionálják a köztévéket
A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezetői szerdán, a Korrektúra konferencián számoltak be arról, hogy az összes közszolgálati csatorna saját tartalmi arculatot kap. A regionális stúdiókat megszüntetik.
Felmondtak Rudi Zoltánnak is
Hivatalosan is megkapta felmondását Rudi Zoltán, a Magyar Televízió utolsó elnöke - erősítette meg az Indexnek egy televíziós forrásuk a ma.hu értesülését.
