Már a kétévesek is neteznek
Az NMHH az internetezési szokásokat kutatta.
Ezt kell tudni a magyar internetezőkről
Megjelent a Gemius második negyedéves gyorsjelentése, amiből sok más mellett kiderül, hogy Magyarországon már 3,5 millióan interneteznek mobilról, 1,4 millió internetező pedig már nem néz naponta tévét.
Tartalomszolgáltatóknál a labda
Határainkon túl mind a fizetős internetes oldalak, mind a nyomtatott digitális kiadványok terén jelentős médiapiaci változások zajlanak, elég csak a szlovákiai online hírpiac egy szegmensének fizetőssé tételére, vagy arra a tényre gondolni, hogy az Amazon digitális kiadványainak forgalma az amerikai piacon meghaladta a teljes, hagyományos könyvpiaci forgalmat. Ezzel szemben Magyarországon nem tudunk hasonló mértékű változásokról beszámolni. Rengetegszer elhangzott már, hogy a fogyasztó nem hajlandó az online hírekért vagy a digitális kiadványokért fizetni, ugyanakkor nagyon kevesen hangsúlyozzák a tartalomszolgáltatók felelősségét, miszerint valós kínálat nélkül kereslet sincs.
Sokan Facebookoznak vásárlás előtt
A Gfk digitális kutatásából kiderül: az okostelefon- és tablettulajdonosok többet neteznek; vásárlás előtt pedig főleg árukereső és ár-összehasonlító oldalakon tudakozódnak. Online azonban nem szeretnek fizetni.
Az internet nem játékszer
A magyar netezők többsége praktikus célokra, életvitelük menedzselésére használja fel a világhálót, és nem játékszerként tekintenek rá – állapítja meg a GfK Hungária tanulmánya. A felmérés ötféle digitális fogyasztó szokásait ismerteti.
