Virágzik az illegális szamárbőr-kereskedelem a Facebookon
Persze az Insta, a Twitter és a YouTube se lehetnek magukra túl büszkék az ügyben.
Egyre több az illegális építési reklámháló
Egyre több az illegális építési reklámháló Budapesten. A szakmai szervezetek szerint hamarosan szigorú ellenőrzés várható. Még nem tudni, hogy kényszerbontás vagy a reklám jogszerűtlenségének jelzése, és ezzel a reklámozott márka stigmatizálása történik-e?
Félmilliárdot fizet a Google
Félmilliárd dolláros kereskedelmi bírság sújtja a Google-t, mert lehetővé tette, hogy illegális gyógyszereket forgalmazó online gyógyszergyárak hirdessenek az oldalain - írja az Origo.
Nekrológ a magyar legális zeneletöltéshez
A reményt keltő kezdet után lassan tönkrement a legális zeneletöltés üzleti modellje Magyarországon. Az okokról Horváth Szabolcs, az utoljára bezárt Songo vezetője írt a Kreatívnak.
180 millió forintot ér a Beatles
A BlueBeat amerikai zenei áruház 950 ezer dollárt, közel 180 millió forintot köteles fizetni a Beatles dalait kiadó brit EMI lemezcégnek. A kompenzációval elkerülheti a pert, amelyet az együttes számainak internetes közvetítése, és letölthető formátumú árusítása miatt indítottak ellene.
Bezár a Songo
Négy év után március 31-én végleg leáll a Songo, Magyarország legnagyobb online zeneáruháza. A bezárás okai között a válság, a kényszerűen magas árak, a digitális jogvédelmi rendszer alkalmatlansága is szerepel.
Egymilliárd fölött van az illegális letöltések száma
A brit hanglemezipari szövetség szerint az év végére egymilliárd fölött lesz az illegálisan letöltött dalok száma. Bár egyre kevesebben vásárolnak kislemezt, azért egyre több a digitális értékesítésből származó bevétel.
