Húszéves szülinapját ünnepelte a DIMSZ

Húszéves szülinapját ünnepelte a DIMSZ

Megünnepelte megalapításának 20 éves évfordulóját a Direkt és Interaktív Marketing Szövetség (DIMSZ). Hivatal Péter és Vámos-Hegyi Attila, a Szövetség korábbi elnökei összegezték az elmúlt időszak eredményeit, összefoglalták, hogy milyen kihívásokkal szembesült a kilencvenes évek dm-szektora, valamint, hogy a kezdetben húsz taggal alapított egyesület az évek során hogy alakult át az adatalapú marketing szakmai szövetségévé, mára hét tagozat működésével és közel 60 tagvállalattal.

Öt év után nőtt a magyar reklámpiac

Öt év után nőtt a magyar reklámpiac

Örülni kell, mert 2009 óta – ha minimális mértékben is -, de nőtt a magyar reklámpiac – derült ki a Magyar Reklámszövetség mai, a 2013-as reklámköltésekről szóló sajtótájékoztatóján. A rádiós szegmens több mint negyedével, a digitális (internet+mobil) piac pedig 16 százalékkal nőtt, míg a televíziós piac csökkenése mögött strukturális átalakulás áll.

A direkt marketing és annak sötét oldala

A direkt marketing és annak sötét oldala

Felhívnak, rabolják az időt és még lerázni sem könnyű őket – ez az általános tapasztalat a kéretlen direkt marketinges megkeresések kapcsán. Szétnéztünk, mi a helyzet ma spamfronton.

Picit soványabb a reklámtorta

Picit soványabb a reklámtorta

Elindult a Médiapiac éves, tapolcai konferenciája, az első programpont a 2012-es reklámpiac méretének bejelentése. Mennyi pénz folyt be a médiacégekhez és hogyan? Ezt mondták el az iparági szövetségek.

Új elnökségi tagok a DIMSZ-ben

Új elnökségi tagok a DIMSZ-ben

A DIMSZ március 19-én megrendezett éves Közgyűlésén új elnökségi és felügyelőbizottsági tagokat választottak. 2013 a fogyasztók éve lesz a szövetség számára, az adatvédelmi edukáció mellett a nagyközönséget célzó expo is várható ősszel.

Újraválasztották Hivatal Pétert

Újraválasztották Hivatal Pétert

A Repropress ismét elnökévé választotta Hivatal Pétert. A tisztújítás mellett a közgyűlés zárszámadás és költségvetési előirányzatról is tárgyalt.

Szélforduló a Metropolnál

Szélforduló a Metropolnál

Közös megegyezéssel szerződést bontott az új tulajdonos, a Metropol eddigi főszerkesztőjével, Izbéki Gáborral. Helyét az eddigi vezető szerkesztő, Erdei Tamás veszi át július 15-től. A lapot alig egy hónapja vette át a Fonyó Károly tulajdonában lévő cég. Fonyó az Euro AWK résztulajdonosa és vezetője valamint a Simicska Lajos tulajdonában lévő Mahir Cityposter ügyvezetője is.

„Amit lehet, azt ellopja a magyar”

„Amit lehet, azt ellopja a magyar”

Legkorábban két év múlva lehet aktuális az a kérdés, hogy pénzt kérjenek online tartalmakért a szolgáltatók. A magyar piacon ráadásul bizalmatlanok a szereplők egymással szemben, ezért valószerűtlen, hogy összefogjanak egy közös cél érdekében – hangzott el a Media Hungary második napján egy kerekasztal-beszélgetésen.