Volt ellenzéki nyilatkozó is a Class FM-en

Volt ellenzéki nyilatkozó is a Class FM-en

Novemberben a korábbiakhoz képest nagyobb arányban szerepeltek ellenzéki nyilatkozók a hírműsorokban. A kormány azért még mindig viszi az arányokat.

Csökkent a Telekom eredménye

Csökkent a Telekom eredménye

Csökkent a Magyar Telekom nettó eredménye a harmadik negyedévben, míg tavaly ugyanebben az időszakban 14,8 milliárd forint volt a társaság részvényeseire jutó eredmény, addig az idén 37 százalékkal kevesebb, 9,3 milliárd forint. A visszaesést a társaság az alacsonyabb adózás előtti eredménnyel magyarázza. A Portfolio.hu által megkérdezett elemzők a harmadik negyedévre 11,155 milliárd forint profitot vártak.

Gazdaság és borzalmak a hírekben

Gazdaság és borzalmak a hírekben

A kormányzat gazdaságpolitikai intézkedései jelentették a legfőbb témát a hírműsorok számára a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) gyorsjelentése szerint, amelyben a hírműsorokat figyelte meg a hatóság. Sokat foglalkoztak erőszakos bűncselekményekkel és balesetekkel is.

Nem volt ellenzéki nyilatkozó a Class FM-en

Nem volt ellenzéki nyilatkozó a Class FM-en

Elkészítette a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság az augusztus hónapra vonatkozó gyorsjelentését a politikai szereplők médiában való megjelenéséről. Gazdaságpolitika és új kenyér ünnepe a topon.

Júliusban is a Fidesz ömlött a csapból

Júliusban is a Fidesz ömlött a csapból

Elkészítette a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság a politikusok és közéleti témák hírműsorokban való megjelenéséről készített júliusi gyorsjelentését. 

Nem szeretjük a kultúrát

Nem szeretjük a kultúrát

Lényegében stagnál az átlagos tévénézési idő a népesség körében, viszont átalakulóban a csatornák részesedése: a kereskedelmi tévék nézettségének csökkenéséből főleg a  közszolgálati és az általános szórakoztató csatornák profitáltak. A Nielsen tévés körképéből kiderül, milyen típusú műsorokat néztek, és melyik FMCG-cég a legnagyobb hirdető.

Orbán sokat beszél

Orbán sokat beszél

Az NMHH gyorsjelentéséből kiderül, hogy a bűnügyek többet szerepelnek a hírekben, mint a politikai kérdések. Orbán Viktor pedig nagyon sokat beszél.

Megjelent a multitasking tévéző

Megjelent a multitasking tévéző

Tudatosan választó, multitasking, közösségi tévézők jelentek meg a hazai nézők között. Ők már a barátaikkal együtt keresik a minőségi televíziózás lehetőségét – derül ki a tévénézési szokásokat vizsgáló Otthon, tévével című gyorsjelentésből.

Az unió legyőzte Schmitt Pált

Az unió legyőzte Schmitt Pált

Az NMHH gyorsjelentéséből kiderül, majdnem kétszer annyi hír szólt márciusban az erőszakos bűncselekményekről, mint Schmitt Pál doktorijáról.

Adatforgalomban erősebb a Telenor

Adatforgalomban erősebb a Telenor

Januárban tovább nőtt a mobilinternet-előfizetők száma. Darabszámban kicsit gyengült a Telenor a két konkurens javára, adatforgalomban viszont erősödött.

Csökkenő mobilelőfizetések januárban

Csökkenő mobilelőfizetések januárban

Januárban 28 ezerrel 11,662 millióra csökkent a három hazai mobiltelefon-szolgáltató teljes előfizető-száma. A forgalmat generáló ügyfeleké az előző hónaphoz képest 22 ezerrel lett kevesebb, így ez az érték közel 11,078 millió volt a vizsgált hónapban – közölte az NMHH.

Beelőzte a Telenor a Vodafone-t

Beelőzte a Telenor a Vodafone-t

Az előző havi 1 millió 190 ezerről júliusban 1 millió 309 ezerre emelkedett az aktív mobilinternetező ügyfelek száma a három magyarországi szolgáltatónál – derül ki az NMHH legfrissebb mobilinternet-gyorsjelentéséből. A Telenor visszaelőzte a Vodafone-t, valószínűleg a Klikk mobilnet-opciónak köszönhetően.

Júniusban keveset mobilneteztünk

Júniusban keveset mobilneteztünk

Júniusban mind a mobilinternet-előfizetések, mind pedig az aktív mobilnetezők száma nőtt, az egy aktív ügyfélre jutó átlagos adatforgalom viszont mindhárom szolgáltatónál csökkent – derül ki az NHMM legfrissebb mobilinternet-gyorsjelentéséből.

Tovább csökkent a hazai mobil-előfizetők száma

Tovább csökkent a hazai mobil-előfizetők száma

Júniusban 68 ezerrel, így 11,704 millióra csökkent a három hazai mobiltelefon-szolgáltató teljes előfizető-száma. A forgalmat generáló ügyfelek száma szonban az előző hónaphoz képest 12 ezerrel lett több, így közel 10,959 millió volt a vizsgált hónapban – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).