A Watt idén is megkapta az Év Terméke elismerést
A fehéreper - guava ízesítésű ital tetszett legjobban a közönségnek.
Összemegy a Red Bull
Leépíti magyarországi jelenlétét a Red Bull. A cég a csökkenő fogyasztás és a chipsadó miatt döntött az átszervezés mellett. Az energiaitalt továbbra is értékesítik.
Régi partnerét választotta újra a Hell
Az Anderson Communications nyert a Hell Energy idei évre szóló kommunikációs tenderén. Az ügynökséggel az energiaital-márka már tavaly is együtt dolgozott.
Sok kisgyerek naponta fogyaszt koffeint
Már gyerekkorban is egyre gyakoribb az alvászavar, mely előtt sokszor tanácstalanul állnak a szülők és az orvosok. Pedig az ok igen egyszerű lehet: négyből három gyerek naponta fogyaszt koffeint, sokan nem is keveset.
Vajon létezik-e élet koffein és cukor nélkül?
Néhány napja nagy médiaérdeklődést keltett az a hír, hogy egy mindszenti általános iskolában tilos a kóla és energiaital fogyasztása. Békés megye több iskolájában már évek óta nem árusítanak a büfében koffeintartalmú italokat. Bár túlzás lenne azt állítani, hogy a gyerekek rákaptak volna a teljes kiőrlésű gabonából készült péksüteményekre, a gondolkodásmód folyamatosan változik.
Javítják-e az energiaitalok a teljesítményt?
Hétfőtől már nem lesz ott az amerikai boltok polcán az egyik, alkoholt és koffeint tartalmazó energiaital, a Four Loko, mivel az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) a múlt hónapban úgy döntött, hogy az ilyen termékek biztonságossága nem igazolt, és tilos árusítani őket.
Tilos a kóla és az energiaital az iskolában
Nem vihetnek kólát és energiaitalt a mindszenti általános iskolába a diákok. Az intézmény házirendjét a képviselőtestület módosította. Az igazgatónő azt mesélte, előfordult, hogy egyik diákjuk három liter energiaitalt ivott meg a suliban.
Tinik kávéja: energiaital mindhalálig?
Olcsó, jó az íze és minden üzletben kapható. A fiatalok üdítőként isszák az energiaitalokat, de vajon tudják-e, hogy a tutti-frutti ízű folyadék mennyi veszélyt rejt számukra? A Petőfi Népe című lap ennek járt utána.
Reggeli kakaó helyett energiaitalt isznak
Kóla helyett ma már inkább az energiaitalokat isszák a tizenévesek. Napi adagjuk akár 2–3 doboz is lehet. A szakemberek szerint az italok koffeintartalma veszélyes lehet, értékes összetevőt pedig legfeljebb csak nyomokban tartalmaznak.
Beszéljünk a teáról is, ne csak az alkoholról!
Ha egy várandós az orvosok összes ajánlását be akarja tartani a gyermekvárás alatt, könnyen arra a következtetésre juthat, hogy a terhesség nem a várakozás, hanem a tilalmak időszaka. A helyzet persze ennél többnyire árnyaltabb, de vannak dolgok, melyekben nincs engedmény.
