Az EBESZ beszól a briteknek is
Fenyegeti a sajtószabadságot a brit parlament által elfogadott törvény – véli az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet vezetője, Dunja Mijatovic, aki korábban bírálta a magyar parlament által elfogadott szabályozást is.
Elfogadták a brit médiatörvényt
Hétfőn túlzás nélkül történelmet írtak a brit parlamentben, ugyanis az ország újkori történelmében ez az első eset, hogy parlamenti törvényben rendezik a nyomtatott sajtó helyzetét az elmúlt évek botrányai után. A lapok akár egymillió fontos bírságot is kaphatnak.
Sorrell bírálja Cameront
Sir Martin Sorrel, a WPP globális ügynökségi holding vezérigazgatója szerint David Cameron kampányígérete, miszerint ha megnyerik a választást népszavazást ír ki az Unióból való kilépésről, nagyon rosszat tesz a gazdaságnak.
Új felügyeleti szervet akar Cameron
David Cameron brit miniszterelnök a sajtótól független szabályozó testület létrehozását sürgette csütörtökön, hogy ne ismétlődhessenek meg a tavalyi sajtóbotrányok – írja a Guardian.
Horsegate-botrány Angliában
David Cameron brit miniszterelnök a News of The World körül kirobbant botrány óta próbálja tisztázni magát, mert túl jó viszonyt ápolt a lap volt főszerkesztőjével, Rebekah Brooksszal. Most azért kell magyarázkodnia, mert lovagolt azon a lovon, amelyet a londoni rendőrség Brooksnak adott kölcsönbe.
A BBC elnöke: nem kell a médiaszigor
A brit sajtónak mindenféle "törvényi jellegű regulázástól" mentesnek kellene maradnia - mondta hétfőn közölt nyilatkozatában a BBC elnöke, korábban a miniszterelnök az önszabályozás kudarcát emlegette.
Letiltaná a közösségi oldalakat Cameron
A brit miniszterelnök, David Cameron blokkolna egyes internetes csatornákat, például közösségi oldalakat, amikor a mostani zavargásokhoz hasonló rendbontáshoz használják azokat. Számos politikus és aktivista szerint ez azonban az alkotmányos jogok korlátozását jelentené.
