Óriásplakátjai helyett a legveszélyesebb kanyarokat világította ki egy biztosító

Óriásplakátjai helyett a legveszélyesebb kanyarokat világította ki egy biztosító

Egy biztonsági figyelmezetetés az utakon, amely miatt nem kell az útról levenni a szemünket.  

Tedd le a telefont

Tedd le a telefont

Sokkoló és szomorú reklám a vezetés közbeni telefonálás ellen.

Ezért nem szabad sms-ezni vezetés közben

Ezért nem szabad sms-ezni vezetés közben

A telefon nyomkodása vezetés közben a legrosszabb dolgok közé tartozik, amit egy sofőr csinálhat ahelyett, hogy figyelmesen nézné az utat. A legtöbb országhoz hasonlóan Magyarországon is bünteti a rendőr, ha a telefon nyomkodásán kapja a vezetőt, a büntetőpontok és a pénzbírság mellett azonban a megelőzés is nagyon fontos, ezért születtek meg az alább látható reklámok.

Meghekkelték a Burger Kinget

Meghekkelték a Burger Kinget

Hétfőn este feltörték a Burger King hivatalos Twitter-oldalát, és egy órán keresztül valótlan, lejárató tartalmat osztottak meg róluk, azt sugallva, hogy a rivális McDonald’s vette át a Twitter-oldalukat és felvásárolta őket. Harminezer új követő csatlakozott ez idő alatt az oldalhoz.

Még öt süti a Facebook-tól

Még öt süti a Facebook-tól

A Facebook sütijét leleplező ausztrál hekker felfigyelt a hiba korrigálására, és ezzel egy időben öt másik facebookos http-süti sütire bukkant - adta hírül az Index.

Már a hétévesek is az interneten lógnak

Már a hétévesek is az interneten lógnak

Az Európai Bizottság napokban publikált tanulmánya arra derített fényt, hogy a gyermekek átlagosan hétéves korukban kezdenek internetet használni, de csak a 9–12 éves korosztály egyharmada véli úgy, hogy elegendő, „a gyerekek számára jó dolog” van a világhálón.

Biztonság a mamának és a babának

Biztonság a mamának és a babának

Sok nő vezet autót terhességének ideje alatt, anélkül, hogy használná a biztonsági övet. Ezzel mind önmaga, mind születendő gyermeke életét súlyosan veszélyezteti. 

Halál, csonkulás a munkahelyen

Halál, csonkulás a munkahelyen

Kevesebb, de még mindig sok a munkahelyi baleset Magyarországon, derült ki az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF) november 16-án közzétett jelentéséből.