Több vezető is távozik a közmédiától
A 444 információi szerint elküldték a Duna TV csatornaigazgatóját, mint ahogy szerződést bontottak Belénessy Csabával és a kontrolling osztály igazgatójával is.
Megvan az MTI új vezetője
Galambos Istvánt, a Magyar Távirati Iroda (MTI) szolgáltatási vezérigazgató-helyettesét választotta a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriuma a távirati iroda új vezérigazgatójának szerdán, január 1-jei hatállyal.
Távozik Belénessy Csaba
Távozik a közeljövőben Belénessy Csaba az MTI vezérigazgatói posztjáról. A Hvg.hu értesüléseivel ellentétben azonban nem akar nyugdíjba vonulni.
Prémium a közmédia vezetőinek
Csaknem 15 millió forint jutalmat kapott a négy közszolgálati médium – az MTV, a Duna TV, a Magyar Rádió és az MTI – vezérigazgatója a 2011-es munkájára – derül ki a Közszolgálati Közalapítvány által nyilvánosságra hozott dokumentumból – írja a Nol.hu. A közalapítvány kuratóriuma még július elején szavazta meg a vezérigazgatóknak ezt a prémiumot, amit aztán az adott intézmény büdzséjéből fizettek ki.
Felmentették Élőt és Papp Dánielt
Felmondtak Élő Gábornak, az MTI Hírcentrum igazgatójának, valamint felmentették Papp Dánielt, az MTVA hír- és hírháttérműsoraiért felelős főszerkesztőjét a Lomnici botrány miatt.
Jól fizet a közmédia
Fizetés- és prémiumemelést kapott Belénessy Csaba, a Magyar Távirati Iroda (MTI) vezérigazgatója és két helyettese, még áprilisban - írja a Népszabadság.
Még nem lesz ingyenes az MTI
Pár hónapig még biztos nem lesz ingyenes a Magyar Távirati Iroda szolgáltatása - tudtuk meg a hírügynökség ügyfeleitől. Pedig korábban azt ígérték, április 1-jétől ingyenesen hozzáférhetőek lesznek a híreik.
Kavarás a közszolgálati hírműsoroknál
Az MTV és a Duna TV külön híradói áprilistól egy stúdióban, de a jelenlegi arculattal és emberekkel fognak készülni - derült ki egy tájékoztatón, ahol bejelentették a közszolgálati hírműsorokkal kapcsolatos változásokat.
Az MTI az Index és az Origo ellen megy
A Híradó.hu lesz a legfontosabb közszolgálati médium, az MTI hírei és képei pedig ingyenesek lesznek – nyilatkozta Belénessy Csaba, az MTI vezérigazgatója a Napi Gazdaságnak.
Ennyi volt az önálló közmédiának
Hétfőn a négy érintett közszolgálati médium munkatársainak is bejelentették, amit már eddig is lehetett tudni: munkáltatójuk az új terveknek megfelelően a műsorszolgáltató és vagyonkezelő alap lesz. Tavaszra leépítésre számít mindenki, a vezérigazgatók cáfolnak.
A közmédia nem akar versenyezni
A közszolgálati médiától hatékonyságot várnak el, a médiapiacon új szabályozási fogalmakat vezetnek be.
